Valsts prezidenta vēlēšanās aicina kandidēt Zinātņu akadēmijas vadītāju Spārīti

0 komentāri

Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Ojārs Spārītis aicināts kandidēt uz Valsts prezidenta amatu. Viņu uzrunājis kāds no pašlaik koalīcijā esošajiem politiskajiem spēkiem, žurnālistiem šodien atzina Spārītis.

Viņš gan uzreiz akcentēja, ka pašlaik šo amatu nav gatavs uzņemties.

Spārītis norādīja, ka viņu nepārliecinot pēdējā brīža piedāvājums, kurā prezidenta pilnvaras un prezidenta rīcību ierobežo šā brīža varas sadalījums un reālie instrumenti ietekmēt procesus.

Viņš gan neslēpj, ka optimāls variants prezidenta kandidātus būtu izvēlēties tieši no akadēmiķu aprindām. Kā veiksmīgu piemēru viņš min eksprezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, kurai, pēc Spārīša vārdiem, savulaik bijis nepieciešams ļoti īss laiks, lai ielēktu prezidenta lomā.

Koalīcijas partijas sākušas apspriešanos ar sabiedrības pārstāvjiem, lai izvēlētos piemērotāko kandidātu prezidenta amatam, tiek gaidīts arī tagadējā Valsts prezidenta lēmums par to, vai viņš kandidēs otrreiz. Pagaidām tikai Reģionu apvienība Mārtiņu Bondaru ir oficiāli izvirzījusi par savu pretendentu šim amatam.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas