Valsts prezidenta vēlēšanās aicina kandidēt Zinātņu akadēmijas vadītāju Spārīti

0 komentāri

Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Ojārs Spārītis aicināts kandidēt uz Valsts prezidenta amatu. Viņu uzrunājis kāds no pašlaik koalīcijā esošajiem politiskajiem spēkiem, žurnālistiem šodien atzina Spārītis.

Viņš gan uzreiz akcentēja, ka pašlaik šo amatu nav gatavs uzņemties.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Spārītis norādīja, ka viņu nepārliecinot pēdējā brīža piedāvājums, kurā prezidenta pilnvaras un prezidenta rīcību ierobežo šā brīža varas sadalījums un reālie instrumenti ietekmēt procesus.

Viņš gan neslēpj, ka optimāls variants prezidenta kandidātus būtu izvēlēties tieši no akadēmiķu aprindām. Kā veiksmīgu piemēru viņš min eksprezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, kurai, pēc Spārīša vārdiem, savulaik bijis nepieciešams ļoti īss laiks, lai ielēktu prezidenta lomā.

Koalīcijas partijas sākušas apspriešanos ar sabiedrības pārstāvjiem, lai izvēlētos piemērotāko kandidātu prezidenta amatam, tiek gaidīts arī tagadējā Valsts prezidenta lēmums par to, vai viņš kandidēs otrreiz. Pagaidām tikai Reģionu apvienība Mārtiņu Bondaru ir oficiāli izvirzījusi par savu pretendentu šim amatam.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas