Valsts gatava ebreju kopienai atdot piecus īpašumus

0 komentāri

Politiķu dienaskārtībā atgriezies jautājums par ebrejiem kādreiz piederējušo īpašumu restitūciju un jau rīt Saeimas līmenī tiks sāktas debates par 5 ēku atdošanu ebreju kopienai. Saeimas deputātu viedoklis šajā jautājumā dalās. Visskeptiskākie ir nacionālās apvienības deputāti. Citi, savukārt pauž pārliecību, ka pienācis pēdējais laiks vēsturisko netaisnību mazināt.

Atdodamo ēku sarakstā ir arī nams Birznieka Upīša ielā, Ludzas ielā, kā arī 2 īpašumi Jūrmalā un Kandavā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai tos varētu atdot ebreju kopienai, sagatavoti vairāki likumprojekti, par kurus skatīšanu komisijām Saeima lems jau rīt.

Līdz šim skeptiskāko viedokli par īpašumu atdošanu ebreju kopienai paudusi Nacionālā apvienība. Zīmīgi, ka dienu pirms plenārsēde partijas frakcijas vadītāju apciemoja Izraēlas diplomātiskās misijas pārstāvis. Puses gan apgalvo, ka par īpašumu jautājumu neesot runāts.

Vēl līdz šodienas pēcpusdienai vairums Saeimas frakciju savu kopīgo viedokli rītdienas balsojumam nebija noformulējušās. Deputātu vidū viedokļi atšķiras. Tostarp Nacionālajā apvienībā, kas gan visticamāk balsojumā atturēsies.

Tikmēr atbalstu īpašumu atdošanai pauž Saeimas ārlietu komisija, kas arī iesniegusi attiecīgos likumprojektus.

Viedoklim, ka īpašumu jāatdod piekrīt arī citu frakciju deputāti.

Nacionālās apvienības tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs tikmēr paziņojis, ka Zemes reforma deviņdesmitajos gados ir īstenota un īpašumi atdoti. Par otru īpašumu atdošanas “vilni”, var runāt tikai tad, ja Krievija kā PSRS mantiniece kompensē Latvijai nodarīto kaitējumu.

 

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju!

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas