Valdības veidošanā iestājusies pauze; domstarpības gan par koalīcijas aprisēm, gan amatu sadali

0 komentāri

Valdības veidošanas sarunās iestājusies īsa pauze, bet strīdus tematu joprojām ir daudz. Domstarpības ir gan par nākamās koalīcijas aprisēm, gan amatu sadali. Tikmēr Ingunas Sudrabas vadītā partija, visticamāk, paliks opozīcijā nākamajai valdībai un jau kaļ plānus par Saeimas izmeklēšanas komisijas veidošanu, lai pētītu bankas “Citadele” pārdošanu.

Partija ”No sirds Latvijai” apņēmusies tikties ar Saeimā ievēlētajiem spēkiem, lai pārrunātu savus principus un iespējamu sadarbību. Tomēr partija noskaņota darbam opozīcijā.

Pirmais ”No sirds Latvijai” darbs parlamentā būšot prasība Saeimā veidot izmeklēšanas komisiju par bankas ”Citadele” pārdošanu. Vēlmi tikties ar ”No sirds Latvijai” līdz šim izteikusi tikai “Zaļo un zemnieku savienība”. Tas gan nenozīmē, ka “Zaļo un zemnieku savienība” gribētu to iesaistīt valdībā. Augusts Brigmanis uzskata, ka optimāls būtu līdzšinējais koalīcijas sastāvs.

Trīs valdošo partiju – “Vienotības”, ZZS un “Nacionālās apvienības” – koalīcijas sarunās strīdus tēmas ir vairākas. “Nacionālā apvienība” vēlas koalīcijas paplašināšanu ar “Reģionu apvienību”, kam citi iebilst. Tāpat “Nacionālā apvienība” uzskata, ka zaļo zemnieku apetīte pēc tā dēvētajām saimnieciskajām ministrijām ir pārāk liela – to šorīt LNT raidījumā “900 sekundes” apliecināja viens no partijas līderiem Roberts Zīle.

Tikmēr pēdējie notikumi iedragājuši ”Vienotības” autoritāti pilnvērtīgi vadīt koalīcijas veidošanas procesu. Partijas iekšējās nesaskaņas, Solvitas Āboltiņas neievēlēšana un skandāls par iespējamo balsu pirkšanu Dzintara Zaķa labā valdošo partiju novājinājuši, un to ir pamanījuši arī partneri.

Valdības veidošanas sarunas trīs esošās koalīcijas partijas atsāks pirmdien, bet piektdien “Nacionālā apvienība” tiksies ar “Reģionu apvienību”.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas