Valdība vismaz tuvākos mēnešu būs stabila, akcentē eksperts

0 komentāri

Pēdējās nedēļās politiskā temperatūra valdības namā kāpa līdz ar gaisa temperatūru, tomēr šonedēļ tā esot atkal nokritusies. Pēc premjeres atgriešanās no atvaļinājuma koalīcijas partijām ātri vien izdevās nolikt malā sasāpējušo bēgļu jautājumu, un ķerties pie valsts budžeta veidošanas.

Pirmdien rīta agrumā tikko atgriezusies no atvaļinājuma premjere Laimdota Straujuma savā twitter kontā ierakstīja – koalīcija turpina darbu. Tas gan bija nedaudz pārsteidzīgi – īsta skaidrība par to parādījās tikai vēlā pēcpusdienā, kad politiķi sanāca uz koalīcijas padomes sēdi.

Politisko klimatu premjeres prombūtnē nokaitēja ne vien  Nacionālās apvienības pret bēgļu protesti, kas bija tiešā pretrunā ar valdības nostāju, bet arī arvien atklātākie opozīcijas un pat koalīcijas politiķu izteikumi par valdības maiņu. Tagad šis jautājums tika nolikts malā.

Iepriekš bija izskanējušas runas, ka nacionāļus valdībā varētu aizstāt abas mazās parlamenta opozīcijas partijas, un viena no tām – Reģionu apvienība – sevi valdībā joprojām redz tieši Nacionālās apvienības vietā. Tas esot loģiski, jo reģionāļi tāpat kā Vienotība un zaļzemnieki esot centriska partija. Tomēr lielas cerības, ka tas notiks jau drīz politiskais spēks vairs nelolo.

Arī politikas komentētājs Māri Zanders prāto, ka valdības gāšanai laikus norauta rokas bremze, jo nevienu valdošo partiju augošā spriedze īsti apmierinājusi neesot. Tādēļ nacionāļiem dota iespēja izstrādāt likuma grozījumus, lai bēgļu uzņemšanai turpmāk vajadzētu Saeimas atbalstu. Citiem vārdiem sakot – viņiem dota iespēja piekāpties koalīcijas partneriem, nezaudējot seju savu vēlētāju acīs.

Tagad tuvākais iespējamais valdības klupšanas akmens ir nākamā gada valsts budžets. Šo versiju vēl vairāk pastiprina premjeres novilktā sarkanā līnija – ja Saeimai palielinās budžeta deficītu virs viena procenta, viņa atkāpsies no amata.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas