Valdība ar dažādiem ienākumiem plāno mazināt nevienlīdzību sabiedrībā

0 komentāri

Viens no valdības plāniem, pieņemot nākamā gada budžetu, ir plaisas mazināšana starp sabiedrības grupām ar dažādiem ienākumiem. 

Komentējot nākamā gada budžetu attiecībā uz labklājības jomu, valdībai patīk lietot terminu nevienlīdzības mazināšanas budžets. Tas tāpēc, ka izmaiņas skars minimālo algu un neapliekamo minimumu. Un tiešā veidā tas skartu vairāk nekā 180 tūkstošus gan valsts, gan privātajā sektorā strādājošo Latvijas iedzīvotāju, kuru ienākumi ir zemi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Katra cilvēka situācija var nedaudz atšķirties, taču vidēji tiek lēsts, ka viena minimālās algas saņēmēja ienākumi, ja viņam nav apgādājamo, nākamgad palielināsies par nedaudz vairāk kā 9 eiro mēnesī.

Savukārt, ja minimālās algas saņēmējam ir apgādājamie, piemēram, bērni – tad viņa ikmēneša ieguvums būs nedaudz mazāks – 8,9 eiro.

Ja par atskaites punktu tiek ņemts minimālās algas saņēmējs, tad vēl ap 70 eiro varēs atgūt, jo mainīsies neapliekamais minimums.

Šeit gan ir viena piebilde, kas jau izpelnījusies kritiku – šos 70 eiro iegūs tikai tie, kas Valsts ieņēmumu dienestā (VID) iesniegs gada ienākumu deklarāciju un arī tad, nevis jau nākamgad, bet vēl pēc gada.

Labklājība iet roku rokā ar nodokļu politiku. Tādēļ īsi pirms budžeta portfeļa nodošanas Saeimai ministrs Jānis Reirs gaidāmos pasākumus nevienlīdzības mazināšanai raksturoja šādi.

Viena no visvairāk apspriestajām izmaiņām ir tieši neapliekamais minimums. Tā ir summa, no kuras neatvelk nodokļus.

Līdz šim tas visiem bija vienāds, neatkarīgi no algas apmēra un mazāko algu saņēmējiem proporcionāli lika šķirties no lielākas ienākumu daļas.

Tagad, pieaugot algai, saruktu neapliekamais minimums. Taču atšķirība veidojas lēni – katri 100 eiro pie algas, ar nodokļiem neapliekamo daļu mazina tikai par dažiem eiro.

Vairāk skaties LNT Ziņu sagatavotajā sižetā!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas