Uzstājoties Eiropas Parlamentā, Mamikins latgaliešu valodā rosina glābt Latgali

0 komentāri
Uzstājoties Eiropas Parlamentā, Mamikins latgaliešu valodā rosina glābt Latgali
FOTO: LETA

Tev noteikti jāizlasa

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Andrejs Mamikins (S) savas uzstāšanās laikā EP latgaliski rosinājis glābt Latgali. Uzrunājot klātesošos, Mamikins norādīja, ka, risinot globālas problēmas, nedrīkst aizmirst par reģioniem, kuri ilgstoši atrodas smagajā ekonomiskajā depresijā.

“Latgales reģions atrodas Latvijas austrumos. Latgales tautai ir sava valoda un savas skaistas, senas tradīcijas. Kopš 2004. gada, kad Latvija iestājās Eiropas Savienībā (ES), Latgales iedzīvotāju skaits samazinājās par 15%,” skaidroja deputāts, piebilstot, ka jaunās ģimenes masveidīgi spiestas pamest reģionu.

Kā galveno problēmas iemeslu Mamikins minēja “milzīgo bezdarbu, jo Latgalē ir vislielākais bezdarba līmenis visā Baltija”, piebilstot, ka 18,5% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem nevar atrast darbu. “Puse no tiem ir ilgstoši bezdarbnieki,” sacīja deputāts.

Lai palīdzētu radīt jaunās darbvietas Latgalē, Mamikins norādīja, ka ir nepieciešams nopietns ES finansiālais atbalsts. To var izdarīt, gan izvirzot pareizas prioritātes esošā budžeta ietvaros, gan izstrādājot priekšlikumus nākamajiem budžetiem, uzskata deputāts.

0 komentāri

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas