Ukrainas vēstnieks: Krievija turpina pārkāpt Minskas vienošanos

0 komentāri

Krievija turpina pārkāpt Minskas vienošanos par pamieru Ukrainā un meklē dažādus veidus, kā vājināt Ukrainu. Uzrunājot Saeimas deputātus, tā sacīja Ukrainas vēstnieks Latvijā Jevgenijs Perebijnis.

Viņš apliecināja, ka Krievija turklāt palielina karavīru un militārās tehnikas klātbūtni Ukrainas austrumos, un kopš novembra arī pieaudzis uzbrukumu skaits ukraiņu spēkiem un civiliedzīvotājiem. Kamēr pastāv šāda drošības situācija, nav iespējams panākt politisku noregulējumu Ukrainas konfliktam, sacīja vēstnieks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Ukraina ir spērusi būtiskus soļus, lai pildītu Minskas vienošanos, taču atbilde uz to nav sekojusi. Nav saņemtas garantijas par pamiera ievērošanu un okupēto reģionu demilitarizēšanu. Ukrainas centieni nav devuši nekādus rezultātus, jo Krievija pārkāpj Minskas vienošanos. Konfliktu Donbasā Ukraina vēlas atrisināt tikai politiskā ceļā. Taču politisks noregulējums iespējams tikai tad, kad būs attiecīga drošības situācija,” situāciju skaidroja Perebijnis.

Vēstnieks arī pauda pārliecību, ka pret Krieviju ieviestās sankcijas jāsaglabā tik ilgi, kamēr nav izpildīta Minskas vienošanās un deokupēta Krima. Tiesa gan, deputātu interese par situāciju Ukrainā ir maza. Vēstnieks uzstājās pustukšā zālē, jo no 22 deputātiem, kuri darbojas Ārlietu komisijā un Eiropas lietu komisijā bija ieradušies vien astoņi, tātad tikai trešā daļa. Nožēlu par šādu deputātu attieksmi pauda Ārlietu komisijas vadītājs.

”Man ļoti žēl, ka tik maz deputātu atnāca. It īpaši te bija paredzēta kopējā komisijas sēde. Es to nevaru izskaidrot, atskaitot to, ka Lolita Čigāne ir patiešām saslimusi. Un to es saprotu. Par pārējiem – es tikai varu izteikt nožēlu, jo Ukrainas jautājums mums ir ļoti svarīgs,” norādīja Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Ojārs Kalniņš.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas