Ukrainas vēstnieks: Krievija turpina pārkāpt Minskas vienošanos

0 komentāri

Krievija turpina pārkāpt Minskas vienošanos par pamieru Ukrainā un meklē dažādus veidus, kā vājināt Ukrainu. Uzrunājot Saeimas deputātus, tā sacīja Ukrainas vēstnieks Latvijā Jevgenijs Perebijnis.

Viņš apliecināja, ka Krievija turklāt palielina karavīru un militārās tehnikas klātbūtni Ukrainas austrumos, un kopš novembra arī pieaudzis uzbrukumu skaits ukraiņu spēkiem un civiliedzīvotājiem. Kamēr pastāv šāda drošības situācija, nav iespējams panākt politisku noregulējumu Ukrainas konfliktam, sacīja vēstnieks.

”Ukraina ir spērusi būtiskus soļus, lai pildītu Minskas vienošanos, taču atbilde uz to nav sekojusi. Nav saņemtas garantijas par pamiera ievērošanu un okupēto reģionu demilitarizēšanu. Ukrainas centieni nav devuši nekādus rezultātus, jo Krievija pārkāpj Minskas vienošanos. Konfliktu Donbasā Ukraina vēlas atrisināt tikai politiskā ceļā. Taču politisks noregulējums iespējams tikai tad, kad būs attiecīga drošības situācija,” situāciju skaidroja Perebijnis.

Vēstnieks arī pauda pārliecību, ka pret Krieviju ieviestās sankcijas jāsaglabā tik ilgi, kamēr nav izpildīta Minskas vienošanās un deokupēta Krima. Tiesa gan, deputātu interese par situāciju Ukrainā ir maza. Vēstnieks uzstājās pustukšā zālē, jo no 22 deputātiem, kuri darbojas Ārlietu komisijā un Eiropas lietu komisijā bija ieradušies vien astoņi, tātad tikai trešā daļa. Nožēlu par šādu deputātu attieksmi pauda Ārlietu komisijas vadītājs.

”Man ļoti žēl, ka tik maz deputātu atnāca. It īpaši te bija paredzēta kopējā komisijas sēde. Es to nevaru izskaidrot, atskaitot to, ka Lolita Čigāne ir patiešām saslimusi. Un to es saprotu. Par pārējiem – es tikai varu izteikt nožēlu, jo Ukrainas jautājums mums ir ļoti svarīgs,” norādīja Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Ojārs Kalniņš.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas