Topošās valdības prioritātes – tautsaimniecība, ģimene, drošība

0 komentāri

Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas topošās valdības prioritāte būs tautsaimniecības izaugsme, ģimenes un indivīda labklājība, kā arī valsts drošība, teikts valdības deklarācijas projektā, kuru šodien topošā koalīcija apsprieda ar sociālajiem partneriem.

Oficiālajā dokumentā valdība plāno iekļaut ambiciozus mērķus. Taču ir arī atšķirības – deklarācijai, līdzīgi kā Satversmei, būs preambula.

”Preambulā vai priekšvārdā būs noteikti konkrēti mērķi ar konkrētiem skaitļiem, kādiem sešiem, ko mēs gribam sasniegt četros gados. Piemēram, iekšzemes kopprodukts – būs noteikts ļoti, ļoti ambiciozs. Es pat baidos teikt – sasniegt 5% izaugsmi gadā. Tas varētu būt ne jau nākamgad, bet 2016. gadā,” saka Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Tikmēr sociālajiem partneriem nav būtisku iebildumu par deklarācijas tekstu. Tas iespēju robežās saskanot ar priekšvēlēšanu solījumiem. Pagaidām izskan vēlme precizēt atsevišķas deklarācijas detaļas vai arī padarīt teju divdesmit lapaspušu garo dokumentu iedzīvotājiem daudz saprotamāku.

Tagad topošie koalīcijas partneri precizēs deklarācijas projektu, bet pilns tā teksts publiski būs pieejams un tiks parakstīts pirms valdības apstiprināšanas, kas plānota 5. novembrī.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas