Tieslietu ministrija grib ļaut tiesu izpildītājiem piestrādāt kā parādu piedzinējiem

2 komentāri

Tieslietu ministrijas iecere – ļaut tiesu izpildītājiem piepelnīties kā parādu piedzinējiem – izraisījusi asus iebildumus no uzņēmēju vidus. Parādu piedzinēju asociācija brīdina, ka tas radītu milzīgus korupcijas riskus un sarežģītu dzīvi tieši mazaizsargātajiem parādniekiem. Tomēr ministrija no ieceres atkāpties neplāno, norādot, ka līdzīga sistēma jau pastāv ārzemēs.

Tieslietu ministrijas iecere ļaut zvērinātiem tiesu izpildītājiem piepelnīties, piedzenot parādus ne tikai pēc tiesas lēmuma, bet arī ārpustiesas ceļā, izsaukusi pamatīgu neizpratni iestāžu un uzņēmēju vidū. Līdz šim Latvijā to drīkstēja darīt tikai īpaši licencēti privātie uzņēmumi. Viņus pārstāvošā asociācija tagad brīdina, ka ministrijas iecere ir liela kļūda.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Atverot parādu piedziņas pakalpojumu tirgu tiesu izpildītājiem, asociācijas uzņēmumiem parādītos virkne konkurentu, kuri turklāt darbotos pēc citiem spēles noteikumiem. Piemēram, tiesu izpildītājiem nebūtu jāiegūst licences, un par viņu rīcību varētu sūdzēties nevis Patērētāju tiesību aizsardzības centram kā līdz šim, bet gan tikai Tiesu izpildītāju padomē vai tiesā. Tas daudziem var nebūt pa kabatai. Tieslietu ministrija no šiem pārmetumiem atgaiņājas, norādot, ka jauno kārtību paredzošais likumprojekts vēl nav pat izstrādāts, tādēļ, kā tā darbosies, vēl nevar pateikt.

Kaut arī diskusijās noraidošu viedokli par ministrijas ieceri paudusi virkne citu valsts iestāžu, kā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs un Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, ministrija no ieceres atteikties neplāno. Tā atsaucas uz ārvalstu pieredzi, kurās līdzīga sistēma veiksmīgi darbojoties.

Skaties video:

2 komentāri

TOP komentāri

 • Aste
  +1

  Aste

  Ha ha ha!!!!! Lai man kāds pamēģina iestāstīt, ka tiesu izpildītājiem korupcijas risks ir lielāks nekā tiem visiem zvanītāju kantorīšiem! Streso tāpēc, ka baidās no konkurences un cenas krišanās! Paši savā starpā vienojas par cenām un tur tās

  19.06.2015 19:33

 • ah
  0

  ah

  Tiesu izpildītājiem vajag piepelnīties??!! Nesmīdiniet!! Paskatieties, kādi īpašumi pieder tiesu izpildītājiem!! Saoduši, ka tur varētu tīri labu žūksnī nāsīs ieraut, jo vairāk ir, jo vairāk vajag vēl!Un ja šito laidīs cauri, tad vairāk kā skaidrs, ka kāds būs saņēmis labu kukuli. Mani vienkārši fascinē letiņu rijība.

  19.06.2015 20:06

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas