“Tie paši vēži citā kulītē” un “gan jau kaut ko nomuļļās” – viedokļu līderi ir skarbi pret jauno valdību

1 komentārs

Jaunā valdība nav jauna, – tā visbiežāk Māra Kučinska izveidoto Ministru kabinetu raksturo sabiedrības viedokļu līderi. Kāpēc tā un vai šī būs valdība, kas Latviju vedīs uz tās simtgadi?

Sagurums un jaunu ideju trūkums, – tie bija iemesli, kas visbiežāk tika minēti par pamatu Laimdotas Straujumas valdības maiņai. Tomēr tagad reti kurš tic, ka Māra Kučinska valdības darba stils būs kardināli citādāks.

Uz to norāda arī filozofs Igors Šuvajevs: “Nu miroņus restartēt…. Zināt ir tāds teiciens par mirušiem – vai nu labu, vai neko. Iespējams, ka vēl nav miruši, lai gan varbūt jau ir miruši, gan jau kaut ko nomuļļās viņi.” Tie paši vēži tikai citā kulītē. Šo sakāmvārdu citē teju visi aptaujātie.

“Par Kučinska kungu atkal nav sajūta, ka būtu reformas, milzīgas pārmaiņas. Ir ļoti pieredzējis politiķis, kas ir mācējis dažādos vējos, dažādos ūdeņos izdzīvot un vienmēr palikt zirgā. Domāju ne tikai man tā sajūta ir – nu tā kā ir bijis apmēram, tāpat arī būs, kas patiesībā ir ļoti skumji,” saka bijušais LU rektors Mārcis Auziņš.

Foto

M. Auziņš norāda, ka šādu situāciju mēs varētu atļauties tad, ja nebūtu vajadzīgas reformas, piemēram, augstākajā izglītībā un zinātnē Latvija dramatiski atpaliekot no tuvākajiem kaimiņiem.

Par reformām, kuras gaida arī veselības aprūpe, runā arī viens no vadošajiem Latvijas onkologiem Jānis Eglītis: “Es biju gaidījis daudz vairāk jaunas seju, bet nu diemžēl liekas, ka tā nav jauna valdība, tie ir pieredzējuši varbūt politiķi, kas ir bijuši jau iepriekšējās valdībās. Protams, ir atsevišķi no viņiem, kas ir cerīgi un daudzsološi, bet ir arī tādi, kur laiks rādīs, kā viņi tiek galā ar savām kompetencēm.”

Tikmēr ar cerībām uz jauno izglītības un zinātnes ministru raugās Iveta Ratnīka. Kārlis Šadurskis esot kritiski izteicies par tā dēvētajiem tikumības grozījumiem, kuru dēļ skolotāja saņēma neoficiālu aizrādījumu par Agneses Krivades dzejoļa izmantošanu mācību stundā. Tomēr ir lietas, kas jau tagad vieš bažas.

“Mēs esam ļoti ezotēriski, jo, ja piedēvē IzM mērķi laimīgu skolēnu, nevis konkurētspējīgu skolēnu, tad tā ir ezotērika. Jo kas gan ir šī laime?”

Vai Māra Kučinska valdība ir tā, kurai Latvija būtu jāieved simtgadē, viedokļi ir dažādi. Turklāt daudzi nemaz netic, ka laikā līdz apaļajai jubilejai nepiedzīvosim kārtējo valdības maiņu.

Tikmēr pagaidām lielākās bažas turpina sagādāt iespēja, ka jaunajā valdībā virsroku pār darāmajiem darbiem turpinās ņemt savstarpējie un arī iekšējie partiju ķīviņi.

Video

1 komentārs

TOP komentāri

  • Protams
    0

    Protams

    Jāsāk ar riktīgu baļļuku, lai sapazītos tuvāk.

    12.02.2016 02:24

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas