Teju pusei Saeimas aizsardzības un iekšlietu komisijas deputātiem nav pielaides valsts noslēpumam

0 komentāri

Saeimas aizsardzības un iekšlietu komisijā izveidojusies paradoksāla situācija – teju vai pusei komisijas deputātu vai nu nav piešķirta pielaide valsts noslēpumam, vai arī deputāti paši nemaz tai nav pieteikušies, lai gan izskatot konfidenciālus jautājumus, piemēram, par valsts drošību, pieeja ir obligāti nepieciešama.

Pašreizējā situācijā, ja komisijas darba kārtība ir kāds slepens punkts, vairākiem deputātiem nāksies telpu pamest un pagaidīt gaitenī, kamēr kolēģi ar pielaidi lemj valstiski svarīgus jautājumus. Starp, tā teikt, izraidītajiem deputātiem ir arī partijas Saskaņa deputāte Zenta Tretjaka, kura sola ģenerālprokuroram sūdzēties par SAB lēmumu, nepiešķirt viņai pielaidi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Veiko Spolītis, kam pielaide, visticamāk, atņemta par braukšanu dzērumā pie stūres, atzina, ka SAB lēmumu nepārsūdzēs.

Pielaide valsts noslēpumam nav arī Jānim Ādamsonam, kurš padomju laikā dienēja VDK pakļautajā robežsardzē un kurš tai nav pieteicies principa pēc, kā arī Kārlim Krēsliņam, kurš vēl nav izlēmis, vai tai vispār pieteiksies.

Aizsardzības komisijas vadītājs uzsver, ka kvorums slepeno jautājumu izskatīšanas laikā komisijai būs. Latkovskis neaizstāv bez pielaides palikušos kolēģus, tieši pretēji – viņš aicina tos neizlikties par muļķiem.

Prakse liecina, ka visbiežākie pielaides atteikuma iemesli ir konkrētās personas paziņu un draugu loks, ja tajā ir ar specdienestiem vai kriminālo vidi saistīti cilvēki, vai arī neveselīga aizraušanās ar atkarību izraisošām vielām, tostarp, alkoholu.

Interesanta nianse – pielaide valsts noslēpumam piešķirta partijas Saskaņa deputātam Sergejam Potapkinam, kura sievu, bēdīgi slavenās restorānu ķēdes Gan Bei finanšu direktori, izmeklētāji uzskata par vienu no galvenajām vērienīgās valsts apkrāpšanas shēmas autorēm.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas