Tapis likumprojekts, kas Latvijā liegtu valkāt ”burkas”

2 komentāri
Tapis likumprojekts, kas Latvijā liegtu valkāt ”burkas”
FOTO: Flickr

Latvijā ir jāaizliedz atrasties publiskās vietās ar aizklātu seju, – to paredz piecu Latvijas Reģionu apvienības deputātu izstrādātais likumprojekts.

Tā mērķis ir, ņemot vērā Eiropā aizvien pieaugošo patvērumu meklētāju skaitu, no kuriem liela daļa ir musulmaņi, jau laikus parūpēties par sabiedrisko kārtību un drošību Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Par sejas aizklāšanu publiskā vietā personai tiktu piemērots naudas sods, par kura apjomu būtu jālemj, grozot Administratīvo pārkāpumu kodeksu.

Atļauts aizklāt seju būtu tikai tām personām, kurām to prasa darba veikšana vai dienesta pienākumu pildīšana. Tāpat aizliegums nedarbotos sportā, mākslā un tradicionālajos kultūras svētkos. Likumprojekta autori norāda, ka Eiropā jau vairākās valstīs ir aizliegts publiskās vietās nēsāt apģērbu, kas aizklāj seju, piemēram, Francijā, Beļģijā un Nīderlandē.

Turklāt arī Eiropas Cilvēktiesību tiesa esot norādījusi, ka šis aizliegums ir likumīgs, jo balstīts kopīgā iedzīvotāju līdzāspastāvēšanas idejā. Saeima tiek lūgta par likumprojektu lemt jau tuvākajā tās sēdē, lai jaunā kārtība varētu stāties spēkā nākamā gada 1. janvārī.

2 komentāri

TOP komentāri

 • Izvirtulio
  +2

  Izvirtulio

  Vajag aizliegt aizsegt dzimumorgānus.

  21.09.2015 17:03

 • Deina
  0

  Deina

  Naudas sodu ari par plikam pecpusem un atbaidosiem legingiem :D

  23.09.2015 21:55

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas