Svarīgākie notikumi prezidentūras laikā – Austrumu partnerības samits un Digitālā asambleja

0 komentāri

Atzīmējot prezidentūras sākumu, pie Gaismas pils šodien svinīgi tiks pacelti Eiropas Savienības un visu dalībvalstu karogi, bet turpmākā pus gada laikā mūsu valstī norisināsies aptuveni 200 dažādi pasākumi, tostarp Austrumu partnerības samits un Digitālā asambleja.

Viens no svarīgākajiem notikumiem prezidentūras laikā būs Austrumu partnerības samits, kas gaidāms maijā. Tajā tiks spriests par ciešāku sadarbību ar tādām valstīm kā Baltkrievija, Ukraina, Moldova, Azerbaidžāna, Gruzija un Armēnija.

Savukārt jūnijā Rīgā notiks ikgadējais nozīmīgākais Digitālās programmas Eiropai pasākums – Digitālā asambleja. Pasākumā apspriedīs panākumus informācijas tehnoloģiju plašākā izmantošanā.

Īpaši citu pasākumu starpā Ārlietu ministrija izceļ arī Āzijas un Eiropas valstu izglītības ministru sanāksmi, uz kuru aprīlī pulcēsies vairāk nekā 50 valstu izglītības ministri.

Oficiālā prezidentūras atklāšana notiks šīs nedēļas beigās ar koncertu Nacionālajā operā. Tajā tiks atskaņots speciāli radīts komponista Ērika Ešenvalda jaundarbs Pēc negaisa. Nedēļas beigās Rīgā tiks atklāts arī Eiropas Attīstības gads – tas veltīts Eiropas savienības sniegtajai palīdzībai mazāk attīstītām valstīm visā pasaulē.

Visa prezidentūras pusgada laikā Latvijā notiks dažādu nozaru Eiropas savienības ministru sanāksmes, kā arī ekspertu diskusijas, piemēram, par dzimumu līdztiesību, klimata politiku, intelektuālā īpašuma aizsardzību, muitas jautājumiem, e-veselību. Paredzēta arī plaša kultūras programma – ap 200 pasākumiem Latvijā un ārvalstīs. To skaitā ir klasiskās mūzikas koncerti, Latvijas Kino dienas, baleta izrādes un arī izstādes.

Vairāk uzzini video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas