Streļčenoks satraucies par mēģinājumiem vājināt KNAB neatkarību

0 komentāri

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājs Jaroslavs Streļčenoks satraucies par mēģinājumiem vājināt biroja neatkarību. Šodien, 15.septembrī, īpaši sasauktā preses konferencē viņš solīja par to celt arī starptautisku trauksmi. Tikmēr varas gaiteņos tapuši savstarpēji pretrunīgi priekšlikumi, kā iekšējos konfliktos novājināto biroju reorganizēt. 

Pirms kāda laika šķita, ka mēģinājumi pārtraukt iekšējos konfliktus Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā nonākuši strupceļā. Lai situāciju risinātu, galdā likti divu darba grupu priekšlikumi. Pagaidām nav skaidrs, kuri no tiem tiks īstenoti. Valsts kancelejas vadītās darba grupas priekšlikumu pamatā esot līdzsvarota biroja pārraudzība.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Valsts kanceleja biroja pārraudzībā lielākas pilnvaras rosina dot parlamentam un speciāli veidotai ekspertu grupai. Tikmēr cits redzējums ir darba grupai, kas strādāja Iekšlietu ministrijas valsts sekretāres vadībā. Tā iesaka biroju pievienot iekšlietu resoram.

Katra no darba grupām kritizē otras idejas. Savukārt biroja vadītājs Streļčenoks ar Valsts kancelejas idejām vēl nebija iepazinies, bet otrā piedāvājumā saskatīja mēģinājumus atbrīvot viņu no amata. KNAB priekšnieks domā, ka pie varas esošajiem nepatīk mēģinājumi stiprināt biroja neatkarību. Šodien sasauktā preses konferencē viņš politiskajām spēkiem bija sagatavojis īpašu vēstījumu.

Streļčenoks par biroja vājināšanu sola informēt ārvalstu vēstniecības, starptautiskās un arī sabiedriskās organizācijas. Pārmetumi tiek veltīti arī valdības vadītājai, kura divpusējās sarunās sliekusies nostāties vietnieces Jutas Strīķes pusē.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma par šādiem apgalvojumiem smejas.

Kamēr eksperti spriež par biroja nākotni, Streļčenoks, kurš sevi uzskata par cīnītāju un no amata atkāpties negrasās, plāno birojā veikt iekšējus pārkārtojumus. Tikmēr valdības vadītāja saka, ka lēmumi par biroja nākotni, visticamāk, tiks pieņemti vien pēc Saeimas vēlēšanām.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas