Straujumas ēra premjeres amatā ir noslēgusies; turpmāk viņa darbosies Saeimā

0 komentāri

Demisionējusī premjerministre Laimdota Straujuma aizvadījusi pēdējo valdības sēdi, tādējādi ievadot ilggadējās premjera partijas Vienotība dominēšanas beigas Latvijas politikā. Zaļo un zemnieku savienības politiķis Māris Kučinskis valdības vadības grožus no Straujumas pārņems ceturtdien, kad plānots uzticības balsojums Saeimā. Kā Straujuma aizvadījusi pēdējo sēdi?

Laimdotas Straujumas valdības pēdējā sēde notiek, kad aprit divi mēneši, kopš septītajā decembrī viņa paziņoja par atkāpšanos no amata. Pēdējo reizi vadot sēdi, viņa ministriem pateicās par darbu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Es gribētu pateikt paldies, jums visiem, ministri, par to komandas izjūtu, ko tiešām izjutu. Un es ceru, ka katrs no jums izjuta. Reizēm mums bija jautājumi, kas radīja spriedzi. Varbūt spriedzi savstarpējo, bija diskusijas, bet kopumā mēs esam tikuši galā ar jautājumiem. Un jaunajai valdībai atstājam jautājumus, kurus mēs paši arī būtu gājuši uz priekšu un risinājuši,” teic demisionējusī premjere.

Runājot par mantojumu, ko Straujuma atstājusi nākamajai valdībai, viņa kā galvenos turpmāk darāmos darbus minēja veselības obligātās apdrošināšanas ieviešanu, nodokļu politikas pārskatīšanu un iestāšanās sarunu noslēgšanu, lai Latvija pievienotos attīstīto valstu klubam – Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā. Savukārt iespēju vadīt Eiropas Savienības prezidentūru Straujuma nosauca par viņas Ministru kabineta privilēģiju, kādas jaunajai valdībai nebūs.

Foto

Līdz ar demisionējušo premjerministri no darba valdībā atvadās vēl tikai viena ministre – Mārīte Seile. Izglītības ministre atzīst, ka šai dienai ir sagatavojusies, jo jau pagājušā gada nogalē Vienotība, kuras pārraudzībā ir izglītības nozare, bija skaidri likusi saprast, ka nevēlas ļaut viņai turpināt darbu.

No līdzšinējiem ministriem savus portfeļus jaunajā valdībā saglabās astoņi. Darbu turpinās vēl trīs ministri, taču jaunā amatā. Aptaujātie sola strādāt ar jaunu enerģiju un nākt ar jaunām idejām, kā to novēlējusi Straujuma.

Plānots, ka Māra Kučinska valdība Saeimā tiks apstiprināta ceturtdien. Toni izpildvarā turpmāk noteiks ne vairs ilggadējā premjera partija Vienotība, bet Zaļo un zemnieku savienība, kas līdz šim valdību vadījusi tikai vienu reizi, kad premjers bija Indulis Emsis.

Līdz ar pilnvaru nodošanu Mārim Kučinskim Laimdota Straujuma darbu turpinās Saeimā.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas