Straujumai piemēro 50 eiro naudassodu par aģitācijas kārtības pārkāpšanu

0 komentāri
Straujumai piemēro 50 eiro naudassodu par aģitācijas kārtības pārkāpšanu
FOTO: LETA

Rīgas rajona tiesa šodien piemēroja 50 eiro naudassodu Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai (V) saistībā ar aģitācijas noteikumu pārkāpumu. Šis nolēmums vēl ir pārsūdzams desmit dienu laikā no paziņošanas dienas.

Savukārt Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa lietā pret Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu (SC) nolēmumu paziņos 5.janvārī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kā ziņots, Valsts policija (VP) iepriekš noformēja administratīvā pārkāpuma protokolus Straujumai un Ušakovam par aģitācijas kārtības pārkāpšanu. Par sodu abām amatpersonām lems tiesa. Administratīvo pārkāpumu kodekss par priekšvēlēšanu aģitācijas kārtības pārkāpšanu fiziskajām personām paredz brīdinājumu vai naudas sodu līdz 70 eiro, bet juridiskajām personām sodu līdz 1200 eiro. Likums paredz, ka vēlēšanu dienā un dienu pirms vēlēšanām ir aizliegta priekšvēlēšanu aģitācija.

Straujumai protokols noformēts par viņas izteikumiem vēlēšanu dienā. “Vienotība uzvarēs. Es ticu, ka Saskaņas centrs tomēr neiegūs tik daudz balsu, jo ir svarīga drošība mūsu valstī. Man personīgi nav pārliecības par Saskaņas centru un Latvijas neatkarību,” Straujuma 4.oktobrī – vēlēšanu dienā – pēc nobalsošanas paziņoja žurnālistiem.

Viņai šķietot nepieņemami Saskaņas paziņojumi, ka tā joprojām sadarbojas ar partiju Vienotā Krievija un ka Vladimirs Putins ir labākais Krievijas prezidents, kāds bijis.

Iepriekš Straujuma, komentējot iespējamo tiesvedību, norādīja, ka mēs dzīvojam tiesiskā un demokrātiskā valstī, kur ikvienam ir tiesības uz viedokļa un vārda brīvību. “Situācijas izvērtējums ir atbildīgo iestāžu kompetencē,” piebilda valdības vadītāja.

Savukārt Ušakovam protokols noformēts, jo dienu pirms vēlēšanām viņš, pēc policijas domām, sociālajos tīklos ievietojis informāciju ar aicinājumu balsot par 11.sarakstu – partiju Saskaņa.

Ušakovs noformēto protokolu uzskata par “burvīgu komplimentu”, jo tādējādi abi viņa sociālo tīklu Facebook un Twitter profili “pielīdzināti pilnvērtīgam masu medijam, jo aģitācija ir aizliegta tieši masu medijos”. “Par to nav žēl samaksāt sodu,” teica Ušakovs, apliecinot, ka, ja tāds būs tiesas spriedums, viņš sodu samaksās. “Tad spriedumu ierāmēšu un ar lepnumu piekāršu pie sienas,” sacīja Ušakovs.

“Un viņi nepareizi pierakstīja – es sociālajos tīklos aģitēju ne tikai dienu pirms, bet arī vēlēšanu dienā,” piebilda Rīgas mērs.

Minēto viedokli Rīgas mērs publicējis arī savā Facebook profilā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas