Straujuma sola, ka nākamos piecus gadus Latvija bēgļus brīvprātīgi neuzņems

2 komentāri

Latvija turpmākajos piecos gados bēgļus labprātīgi neuzņems – tādu apliecinājumu no premjeres Laimdotas Straujumas šodien saņēma Nacionālās apvienības politiķi pēc vairāk nekā divas stundas ilgušām sarunām.

Tomēr Nacionālo apvienību ļoti uztrauc arī tie 250 cilvēki, kas sāks iebraukt Latvijā jau šoziem. Pēc tikšanās Raivis Dzintars norādīja, ka Latvijā pamattautas proporcija jau tā esot slikta. Tāpēc, viņaprāt, jārada apstākļi, lai bēgļi pēc iespējas ātrāk dotos prom. Piemēram, jau laikus domājot par to, kādu valodu ieceļotājiem mācīt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Turpretī darba grupas aktivitātes pašlaik ir virzītas tieši uz veiksmīgu bēgļu integrāciju. Tostarp arī uz intensīvāku latviešu valodas mācību. Pašlaik katram ieceļotājam valodas apgūšanai ir atvēlēti 49 eiro mēnesi. Bet darba grupa piedāvā šo summu palielināt, tam izmantojot Eiropas Komisijas apsolītos fonda papildu līdzekļus.

Pēc tikšanās ar premjeri Nacionālā apvienība vairs nesaskata nepieciešamību uzdot valdībai Saeimas sēdē sniegt skaidrojumu bēgļu jautājumā. Bet tomēr uzstāj uz to, ka par iespējamo nākamo bēgļu uzņemšanu būtu jālemj Saeimai.

Skaties video:

2 komentāri

TOP komentāri

 • Haralds Elceris
  +1

  Haralds Elceris

  melo kā seski!

  10.01.2016 20:16

 • nevar ticēt
  +1

  nevar ticēt

  Trakākais, ka nevar ticēt, jo maina savas domas vairākas reizes dienā!!!

  27.08.2015 20:26

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas