Straujuma pārsteigta par skolotāju plāniem streikot zemo algu dēļ

4 komentāri

Pārsteigta par skolotāju plāniem streikot ir premjerministre Laimdota Straujuma. Viņa šo jautājumu pārrunās ar skolotājiem, jo šodien Straujumas vadībā sanāks darba grupa, kas izstrādā jauno pedagogu darba samaksas modeli.

Jaunais pedagogu algu modelis vēl tiek pilnveidots, taču jau zināms, ka naudas tā ieviešanai valstij nav. Tāpēc Ministru prezidente Straujuma paudusi, ka tas jāsaskaņo ar reālajām budžeta iespējām un vēl jāizsver, cik pakāpeniski to varēs ieviest.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tikmēr Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība paziņojusi, ka skolotāji ir gatavi streikot, jo vairs neredzot jēgu ieilgušajām diskusijām ar ministriju.

Ministrija izstrādājusi divus jaunus pedagogu darba samaksas modeļus, no kuriem viens paredz esošā modeļa Nauda seko skolēnam pilnveidi, bet otrs – pāreju uz pilna laika darba slodzi.

Šā gada budžetā nav iekļauta pozīcija finansējumam jaunā modeļa ieviešanai. Valdība gan solījusi rast nepieciešamos līdzekļus gadījumā, ja modelis tiks izstrādāts.

4 komentāri

TOP komentāri

 • ANTRINJA@@@PATI@LABÁKÁ ex Jaunzeme
  +1

  ANTRINJA@@@PATI@LABÁKÁ ex Jaunzeme

  Bet kad sev palielinaja algas(kuras ta jau lielas),tad gan nebij parsteigta,viniem ta pienakas,bet ka ar pensionariem kuriem krizes gados nonema,un vel nav atgriezusi,klaja zagsana.,luk tur viniem naudas neesot.

  25.09.2015 08:34

 • liga
  0

  liga

  var jau blaut par algaam bet kaadi zinaasanu liimenis AARPRAATS ,kaads beerniem ir rokraksts.nauda jau neiemaaciis zinaasanas,bet skolotaajs.piemeers anglu val. pasniedz sesaas skolaas.kaads var buut rezultaats pamatdarba vietaa.beerniem pasaka,lasiet graamataa.alga ir jaamaksaa no zinaasanu rezultaata, teiksim ,ja matemaatikaa gadu nobeidz ar7,5-8 balles tad attieciigi arii skolotaaju noveerteejam ,attiecigi palielinam naakosajaa maaciibu gadaa algu par noteiktu procentu,nevis sabaaz visu vienaa maisaa. ALGA IR JAAMAKSAA PEEC REZULTAATA.
  pati esmu saistiita ar skolu, taapeec zinu so sfeeru labi.

  28.09.2015 16:00

 • ES
  0

  ES

  Tas jēdziens Jaunais algas aprēkināšanas modelis jau sāk kļūt par izsmieklu.Cik ilgi var muļļāt un spriest.Kad runā par savām algām, tad piesauc Eiropu un turienes algas,bet skolotāju algas (citas jau arī) gan nesalīdzina.Vasarā biju ekskursijā Beļģijā,veikalos pārtikas cenas pa lielam līdzīgas mūsu cenām, bet algas...

  27.09.2015 08:47

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas