Straujuma atzīst, ka valdība nereti sev uzstāda neizpildāmus mērķus

0 komentāri

”Saprotam, ka tas ir apsolīts un jau nostiprināts likumā, taču likumi ir maināmi,” tā šodien valdības pārstāvji uzņēmējiem skaidroja savu atkāpšanos no solījuma nākamgad samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokli. Tikmēr uzņēmēji joprojām uzstāj, ka Ministru kabinets no šā solījuma atkāpties nedrīkst. 

To, ka valdība nereti sev uzstāda neizpildāmus mērķus, tiekoties ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK), atzina pati Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Protams, mēs varam ielikt mazus mērķus, sasniegt un aplaudēt sev, sist uz pleca un teikt: “Vai, cik jūs labi! Bet labāk ir likt mērķus, kurus varbūt nesasniegs. Žurnālisti mūs lamās, sabiedrība lamās: “Jūs nesasniedzāt.” Bet ir mērķis, uz ko iet.”

Viens no šādiem mērķiem acīmredzot bijusi arī jau ar likuma spēku noteiktā Iedzīvotāju ienākumu nodokļa samazināšana nākamgad par vienu procentpunktu – no 23% līdz 22%. Straujuma jau pagājušajā nedēļā paziņoja, ka to izdarīt, visticamāk, nebūs iespējams, šādi izpelnoties uzņēmēju un sabiedrības kritiku par solījumu laušanu.

Straujuma pieļāva, ka uzņēmēji varētu saņemt kādus citus labumus cerētā nodokļu samazinājuma vietā. Kādi tie varētu būt – par to spriest vēl pāragri. Tikmēr finanšu ministrs akcentē, ka par iedzīvotāju ienākumu nodokļa tēmu jāsāk diskusija.

Valdība solījumu samazināt iedzīvotāju ienākumu nodokli gatavojas lauzt jau otro reizi. Darba devēji uzstāj, ka to darīt nedrīkst.

Jānorāda, ka kopumā Latvijā nodokļu slogs, salīdzinot ar citām Eiropas Savienības valstīm, ir zems. Tomēr liela problēma ir augstie darbaspēka nodokļi mūsu valstī, kas traucē uzņēmējiem. Par to Latviju ir kritizējušas vairākas starptautiskas organizācijas.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas