Šķelšanās jautājumā par KNAB priekšnieka varas palielināšanu

0 komentāri

Bez diskusijām Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja deputāta Alekseja Loskutova iesniegtos grozījumus KNAB likumā, kas paredz pamatīgi nostiprināt iestādes vadītāja autoritāti.

Klusībā, bez publiskām diskusijām, balsojumā pret šo ieceri nostājās tikai lielākā daļa Vienotības deputātu, lai gan pašu partijas biedrs ir bijis šīs ieceres kaldinātājs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vienotības deputāta Loskutova iesniegtie grozījumi paredz vairākas izmaiņas KNAB darbībā, taču svarīgākais ir iestādes priekšnieka varas nostiprināšana, proti, iespējas izrēķināties ar nepaklausīgajiem darbiniekiem.

Tas pamatīgi satraucis daļu no KNAB strādājošajiem, kuriem ar priekšnieku ilgstoši ir nesaskaņas. Bažas izteikusi KNAB arodbiedrība. Biroja izmeklēšanas bloka kādreizējā vadītāja Juta Strīķe pat Loskutovu nosaukusi par Streļčenoka pastnieku un asi kritizējusi likumprojektu.

Tikmēr šodien Saeimā otrajā lasījumā tas bez jebkādām diskusijām tika apstiprināts.

Izpētot balsojuma izdrukas, atklājas interesants fakts – par grozījumiem balsojusi Saskaņa, Nacionālā apvienība, ZZS un tikai trīs Vienotības pārstāvji – Loskutovs, Andrejs Judins un Veiko Spolītis.

Visi pārējie no Vienotības bija pret. Publiskās diskusijās ar partijas biedriem no Saeimas kanceles viņi neesot iesaistījušies, lai saglābtu grūstošo partijas reputāciju.

Loskutovs neslēpj, ka KNAB likuma grozījumi ļaus Streļčenokam un arī turpmākajiem KNAB priekšniekiem ieviest kārtību pēc sava prāta, un, pirmkārt jau, tikt galā ar Jutu Strīķi.

Krasā viedokļu atšķirība Vienotībā neizpratni radījusi arī koalīcijas partneros.

Likumu Saeimai būs jāskata vēlreiz, trešajā – galīgajā – lasījumā. Tomēr, ņemot vērā pašreizējo pārliecinošo balsu sadalījumu, prognozes liecina, ka Saeima strīdīgajām izmaiņām atkal dos zaļo gaismu.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas