Skandāls! Lielvārdes mērs atkāpjas no amata 200 miljonu eiro vekseļa dēļ

0 komentāri

Lielvārdes pašvaldības vadītājs Jānis Āboliņš atkāpies no amata pēc tam, kad atklātībā nonācis fakts par viņa parakstītu 200 miljonu eiro vekseli.

Āboliņš pirms vairākām dienām bija vērsies Valsts kasē ar lūgumu apstiprināt Lielvārdes pašvaldībai aizdevuma ņemšanu no kādas Lihtenšteinā reģistrētas ārzonas kompānijas. Tāpat Āboliņš bija lūdzis Valsts kasei sniegt galvojumu par šo summu, kas nozīmētu, – gadījumā, ja pašvaldība nespētu savas saistības pildīt, tās pārņemtu valsts.

Lielvārdes novada domes deputāti par šādu priekšsēdētāja parakstītu dokumentu neko nebija zinājuši, un šodien sasauktā domes ārkārtas sēdē deputāti atbalstījuši Āboliņa atkāpšanos no amata, un viņam tika anulētas paraksta tiesības, lai viņš nespētu veikt vēl kādas citas prettiesiskas darbības.

Pats Lielvārdes domes priekšsēdētājs gan skaidro, ka nauda bijusi domāta kā depozīts pašvaldības vajadzībām.

Lielvārdes novada pašvaldība ir pieprasījusi Āboliņam iesniegt visus dokumentus, kas ir viņa rīcībā par šo darījumu. Tos izvērtēs gan pašvaldības juridiskais dienests, gan arī tiesībsargājošās instances.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas