Simtiem prezidentūras laika darbinieku palikuši bez darba

0 komentāri

Saistībā ar Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē pagaidu darbavietas tika radītas gandrīz 200 cilvēkiem, bet tagad, līdz ar prezidentūras beigām, uz šo laiku pieņemtajiem nākas zaudēt amatu.

Vairāki simti darbinieku tika īpaši mācīti prezidentūras darbam. Terminēts bija darbs visiem 73 prezidentūras sekretariāta darbiniekiem, bet no ministrijām visvairāk pagaidu amata vietu bija Ārlietu ministrijā (ĀM).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs uzskata, ka valstij vajadzētu darīt visu, lai šādus darbiniekus nepazaudētu. ”Mēs esam ļoti lielas dilemmas priekšā, kā pēc iespējas izdevīgāk nodarbināt šos cilvēkus tā, lai viņi tiešām turpinātu dot ieguldījumu mūsu valsts attīstībai. Lai nesanāk tā, ka viņi kaut kā izklīst pa pasauli vai arī aizietu tikai kaut kur privātajā sektorā, un valstij visi ieguldījumi, kas tika veikti, izglītojot viņus, gatavojot viņus… Tas bija trīs gadu sagatavošanas darbs ar diezgan nopietnām valsts investīcijām,” skaidroja Pildegovičs.

Laipni lūgti turpināt strādāt valsts pārvaldē, kur ir vairāk nekā tūkstotis brīvu vietu – tā saka Valsts kancelejā. Tomēr plāna, kā bijušos prezidentūras darbiniekus nodrošināt ar garantētu darbavietu valsts iestādēs, nav un nevar būt, jo saskaņā ar likumu, lai strādātu valsts pārvaldē, ir jāiztur konkurss.

”Tikai no paša cilvēka ir atkarīgs, vai viņš grib turpināt darbu valsts pārvaldē vai nē. Un piespiest viņu palikt valsts pārvaldē dotajā gadījumā nav iespējams,” norādīja Valsts kancelejas direktora vietniece Eva Upīte.

Valsts kancelejai vislielākās bažas ir par to, ka ministrijas zaudēs nevis uz laiku papildus pieņemtos cilvēkus, bet gan tur jau pastāvīgi strādājošos. Prezidentūras laikā viņi pelnīja labāk, pateicoties piemaksām par darba intensitāti. Tagad piemaksu vairs nav, un līdz ar atalgojuma samazināšanos var arī mazināties motivācija turpināt darbu valsts iestādēs.

Video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas