Saskaņa rosina diskutēt par obligātā militārā dienesta atjaunošanu

6 komentāri
Saskaņa rosina diskutēt par obligātā militārā dienesta atjaunošanu
FOTO: LETA

Arī Latvijā nepieciešama diskusija par obligātā militārā dienesta atjaunošanu, uzskata opozīcijā esošā partija Saskaņa.

“Saistībā ar saasināto ģeopolitisko situāciju pēdējā laikā Latvijas sabiedrības viedokļu apmaiņā izskan arī versija par obligātā militārā dienesta atjaunošanu. Arī vairums partijas Saskaņa vēlētāju ir izteikuši atbalstu šāda dienesta atjaunošanai nolūkā jauniešiem sniegt elementārās militārās un civilās aizsardzības zināšanas,” paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem pauž politiskā spēka pārstāvji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Saskaņa norāda, ka diskusijās tiek pausti viedokļi gan par nepieciešamību iesaistīt iedzīvotājus savas valsts aizstāvībā, gan par obligātajām militārajām mācībām, gan Zemessardzes un Jaunsardzes iesaisti jauniešu obligātajā militārajā dienestā.

Tomēr pirms konceptuāla lēmuma pieņemšanas ir nepieciešama plašāka sabiedrības iesaistīšanās, paužot savu nostāju, un nepieciešams veikt aprēķinus, tostarp par infrastruktūras un citiem izdevumiem, kā arī iespējamo dienesta laiku.

Saskaņas Saeimas frakcija ir nosūtījusi vēstuli Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai (V), lūdzot viņu sniegt savu nostāju par obligātā militārā dienesta atjaunošanu Latvijā, kā arī citiem iespējamiem risinājumiem saistībā ar jauniešu militārās un civilās aizsardzības mācības nepieciešamību un tvērumu, klāsta deputāts Andrejs Elksniņš (S).

Jau ziņots, ka Lietuvā paredzēts uz laiku atjaunot valstī obligāto karadienestu. Savukārt Straujuma jau iepriekš teikusi, ka Latvijā nav nepieciešams ieviest obligāto militāro dienestu, kā to plāno darīt Lietuva.

6 komentāri

TOP komentāri

 • :)
  +6

  :)

  Lielākā daļa jauniešu jau ir ārzemēs, palikušas tikai ģimenes ar nepilngadīgiem bērniem, pensionāri un jaunieši, kas tuvākajā laikā plāno aizbraukt un aizbrauks. Ok, pieņemu, kad kāds vel ir patriots, vai kādu attur meitene vai sieva ar gaidāmo vai esošo mazuli, kaut gan arī mūsdienās vīri ņem līdzi prom arī savas ģimenes. Kāds Jūsu prāt var būt militārais dienests?! Ja valsts nevar noturēt savu tautu, šeit nevar dzīvot, te var tikai izdzīvot no algas līdz algai, protams, ja vien bērnam senči nepalīdz un neuztur. Otrs, ja arī ieviesīs, var būt mazajiem cilvēkiem iemācīs , kas ir ētika un disciplīna. Vienīgais dienesta plus.

  09.03.2015 11:18

 • arachiks
  +1

  arachiks

  Labāk profionālus večus,nekā veselu baru ar auniem.

  09.03.2015 15:48

 • kristaps.
  0

  kristaps.

  Atziņa. Saskaņas mērķis Latvijā? Graut ekonomiku, un radīt lielāku neapmierinātību valstī.

  14.03.2015 10:14

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas