Saeimas komisija atbalsta nākamā gada budžetu; akceptēti arī daži opozīcijas priekšlikumi

0 komentāri

Jaunā valsts budžeta apstiprināšana nonākusi finiša taisnē. Pēc debatēm vairāku stundu garumā, to šodien galīgajā lasījumā pieņēma Saeimas Budžeta komisija, bet rīt plānots galīgais balsojums Saeimas sēdē. 

Budžeta komisijas darba kārtībā bija ap 200 deputātu un valdības priekšlikumu, kam nākamgad piešķirt naudu. Lai tos visus paspētu šodien pieņemt komisijas vadītājs Kārlis Šadurkis, kolēģus aicināja neaizrauties ar garām debatēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Ja mēs proporcionāli katrus 15 tūkstošus skatīsim tik daudz minūtes, tad laikam mēs sagaidīsim ne tikai pirmo cilvēku aizlidošanu uz Marsu, bet arī atgriešanos,” pauda Saeimas Budžeta komisijas vadītājs Kārlis Šadurskis.

Taču deputātu debates pierima tikai uz īsu brīdi.

Koalīcijas pārstāvjiem nācās veltīt daudz laika, atbildot uz opozīcijas deputātu jautājumiem, kuri prasīja pamatot, kāpēc finansējums tiek piešķirts, piemēram, konkrētas baznīcas remontam, kādas skolas sporta inventāram vai mūzikas instrumentiem, pēc kādiem kritērijiem valsts finansē to vai citu biedrību.

Neizpratni arī raisīja, kāpēc Liepājā būs divi jauni bērnu rotaļu laukumi, jo finansējumu tiem pieprasījuši koalīcijas pārstāvji, bet trešajam, ko Liepājā aicina izveidot deputāts no Saskaņas, valsts finansējums liegts.

Tāpat tika apšaubīts, vai kolēģi no varas partijām nav pārāk dāsni, lai tikai vairotu popularitāti vēlētājos.

Pārmetumus par neētisku rīcību izpelnījās deputāts Andris Siliņš, kurš pieprasījis finansējumu un to arī saņēmis Pensionāru federācijai, ko pats vada.

Daudz laika prasīja arī opozīcijas cīņa par saviem priekšlikumus, piemēram, aicinājums celt algu skolotājiem, vai vairāk naudas atvēlēt pensionāriem, taču koalīcija tos noraidīja.

Atbalstīti tika gandrīz visi koalīcijas priekšlikumi, bet no opozīcijas iesniegtajiem tikai trīs. Saskaņā ar šīs dienas lēmumiem, valsts izdevumi nākamgad palielināti par aptuveni diviem miljoniem eiro. Visvairāk,700 tūkstoši, tika atvēlēti olimpiskā centra būvniecībai Rēzeknē.

Pēc gandrīz sešus stundu darba, jaunā gada budžets komisijā tika pieņemts.

Ar jaunu spēku debates turpināsies rīt, kad budžets galīgajā lasījumā būs jāpieņem Saeimas sēdē.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas