Saeimas balsojuma mistērija: Kā Vējonis savāca trūkstošās balsis?

4 komentāri

Saeimā pamatīgu intrigu ir radījis jautājums par to, no kuriem politiskajiem spēkiem vakar izdevās dabūt 13 trūkstošās balsis, lai ievēlētu Raimondu Vējoni par Valsts prezidentu. Deputāti melo un izvairās atklāt, kā tika savāktas Vējoņa ievēlēšanai vajadzīgās balsis.

Kā noskaidroja TV3 Ziņas, aizdomas krīt uz Nacionālo apvienību, Saskaņu un Reģionālo apvienību, taču neviens no šiem politiskajiem spēkiem neatzīstas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Trešdienas vakarā piektajā vēlēšanu kārtā ar 55 deputātu balsīm par Valsts prezidentu ievēlēja Raimondu Vējoni. Iepriekšējās kārtās par viņu balsoja attiecīgi 34, 35, bet ceturtajā – 46 tautas kalpi.

Vējonim atbalstu bija solījis 21 Vienotības deputāts un 21 zaļzemnieks, kas kopā veido 42 balsis. Atklāts ir jautājums – kur Vējonis dabūja vēl 13 balsis?

Kuluāros izskanējusi versija, ka balsis “nozvejot” palīdzējuši vairāki politikas smagsvari – Solvita Āboltiņa, Jānis Urbanovičs, tāpat tiek minēts arī Aivara Lemberga vārds. Urbanovičs no sarunas par šo tēmu kategoriski atteicās, bet Āboltiņai ir versija, kuras frakcijas pēdējā brīdī tomēr izlēmušas atbalstīt Vējoni.

“Pēc maniem minējumiem tā varētu būt Reģionu apvienība, kuri saprata, cik svarīgi ir ievēlēt prezidentu pirmajā kārtā. Un arī Nacionālās apvienības balsojumi liecināja, ka ne visi balso par Levitu. Tie arī ir tikai pieņēmumi,” spriež Vienotības deputāte.

Reģionālās apvienības līderis Bondars gan kategoriski noliedz, ka viņa pārstāvētā spēka deputāti būtu balsojuši par Vējoni, tāpat arī No Sirds Latvijai un Saskaņieši ir pārliecināti, ka viņu deputāti par Vējoni slepus nav balsojuši.

Kurš no politiķiem melo – atliek vien minēt. Skaidrs tikai tas, – kamēr prezidentu ievēlēs aizklāti, šādām intrigām un politiskajam tirgum būs ideāla augsne.

Skaties video:

4 komentāri

TOP komentāri

 • Zane
  +2

  Zane

  Visiem zinams Saskana iedeva.Vejonis tachu ir Lemberga un Ushaka cilveks.

  04.06.2015 20:01

 • Klementijs
  +1

  Klementijs

  Es nespēju saprast ka LV nonākusi līdz Raimim kā prezidentam. Tas nozīmē apokapalipsi?

  04.06.2015 20:26

 • Kretīns
  0

  Kretīns

  Piesolīja vēju!

  04.06.2015 21:37

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas