Saeimā prognozē, ka jauno valdību neizdosies izveidot līdz gadumijai

0 komentāri

Līdz ar Laimdotas Straujumas valdības demisiju atklāts arī partiju tirgus jaunās valdības veidošanā. Oficiālas sarunas vēl nenotiek, taču Saeimas kuluāros jau tiek spriests par nākamo koalīciju.

Vispirms gan jātiek skaidrībā, cik partiju tajā būs pārstāvētas. Izskanējis ierosinājums koalīciju paplašināt, taču tas jau tiek vērtēts pretrunīgi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Valdība ir kritusi, jaunās veidošana jāsāk no baltas lapas. Tā saka Vienotības līdere Solvita Āboltiņa, pamatojot, kāpēc par koalīcijas veidošanu ir jārunā arī ar šobrīd opozīcijā esošo partiju No sirds Latvijai un Reģionu apvienību, kas jau ir sēdējusi pie koalīcija galda, kad Vienotība meklēja atbalstu lēmumam par bēgļu uzņemšanu.

Reģionu apvienību Saeimā pārstāv astoņi deputāti. Frakciju vada Dainis Liepiņš, kuram gan ir liegts piedalīties Saeimas darbā tiesvedības dēļ. Bet redzamākie partijas pārstāvji ir Mārtiņš Bondars un Artuss Kaimiņš.

Viņš šodien atteicās atbildēt uz jautājumiem par valdības veidošanu, jo kā ņirgāšanos uztvēris to, ka bija viens no deputātiem, kura zināšanas par jauno valsts budžetu pārbaudīja LNT raidījums TOP10.

Artusa Kaimiņa uzvedība ne reizi vien nokaitinājusi citus deputātus. Solvitas Āboltiņas ieskatā, Kaimiņš nevar būt šķērslis partijas nokļūšanai valdošajā koalīcijā, taču deputātam būtu jāievēro koalīcijas līgums.

Partijā darbojas arī Inga Vanaga, kuras vadītā Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība rīkoja brīdinājuma streiku, protestējot pret valdību.

Reģionu apvienība pārstāv plašu politisko spēku loku. Apvienībai ir pievienojusies virkne partiju, tostarp sociāldemokrāti, kristīgie demokrāti, partija Par prezidentālu republiku un Latvijas Atdzimšanas partija.

Tās līderis Andris Rubins, kurš vada Latvijas Universitātes Dermatoveneroloģijas katedru, iestājas par koalīcijas paplašināšanu un ir gatavs sniegt arī savu ieguldījumu jaunās valdības darbā.

Uz jautājumu, vai plašais politiskais spektrs, ko pārstāv Reģionu apvienība, to padara par neprognozējamu spēku, Mārtiņš Bondars atbild noliedzoši.

 

Valdības veidošanas oficiālās sarunas vēl tikai priekšā, un pagaidām nekas neliecina, ka process būs raits. Laimdotai Straujumai jau nācies uzklausīt savas partijas biedru pārmetumus, ka viņa demisionējusi Adventa laikā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas