Saeima pieņem grozījumus, kas ierobežos maksātnespējas administratoru darbību

0 komentāri

Neskatoties uz zvērinātu advokātu draudiem vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā un atsevišķu deputātu priekšlikumiem, Saeima tomēr pieņēmusi likuma grozījumus, kas ierobežos maksātnespējas administratoru darbību.

Šodien Saeimā skatītie grozījumi interešu konflikta novēršanas likumā bija pēdējais šķērslis reformai, kas paredz maksātnespējas administratorus nostādīt līdzās ierēdņiem, kuriem VID jāiesniedz ikgadējās valsts amatpersonas deklarācijas. Apturēt reformu Saeimai lūdza zvērināti advokāti, kuriem tas liegs nodarboties ar ienesīgo rūpalu. Arī debatēs bija dzirdami dažādi viedokļi, vai pastiprināta kontrole par ūtrupes darboņiem būs rezultatīva.

Foto:

Saeimas vairākums uzskatīja, ka reformu atlikt nedrīkst, un, ja būs nepieciešams, uzlabojumus varēs veikt vēlāk. Līdz ar to nākamgad, visticamāk, visai būtiski uz advokātu rēķina saruks maksātnespējas administratoru skaits, un palikušajiem būs jādodas uz VID.
Tomēr vairums deputātu uzskatīja, ka ir nepieciešama pastiprināta kontrole.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas