Saeimā izgāžas mēģinājums sarīkot diskusiju par bēgļu uzņemšanu Latvijā

1 komentārs

Izmantojot taktiskas viltības, koalīcijas vadošajiem spēkiem no Vienotības un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) izdevās novērst Nacionālās apvienības un opozīcijas deputātu pēkšņo vēlmi pastrādāt vasaras vidū, lai uzdotu premjerministrei Laimdotai Straujumai neērtus jautājumus par sabiedrība nepopulāro ieceri.

Valdības atbalstītais lēmums brīvprātīgā kārtā uzņemt 250 bēgļus no Eritrejas un Sīrijas, kļuvis par šīs vasaras “karstāko” jautājumu Latvijas politikā. Laužot koalīcijas līgumu, Nacionālā apvienība kopā ar trim opozīcijas partijām savāca 45 deputātu parakstus, prasot sasaukt Saeimas ārkārtas sēdi, lai, kā paši saka, Straujumai uzdotu neērtus jautājumus par Āfrikas bēgļu uzņemšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vienotības politiķi gan uzskatīja, ka šādi jautājumi ir lieki, jo Latvijai ir pienākums solidarizēties ar Dienvideiropas valstīm. Lai tas būtu uzskatāmāk, Saeimas Aizsardzības komisijas vadītājs līdzi bija paņēmis bildi ar itāliešu iznīcinātājiem, kuri pašlaik patrulē Baltijas gaisa telpā.

Straujumai gan uz jautājumiem par precedentu Saeimai nebūs jāatbild, jo koalīcijai izdevās oponentus taktiski apspēlēt. Brīdī, kad bija jābalso par ārkārtas sēdes sasaukšanu, Vienotības un “zaļzemnieku” deputāti “norāva” sēdes kvorumu, kas jautājuma izskatīšanu atliek uz nenoteiktu laiku.

Pēc sēdes Straujumas partijas biedri gan solīja nacionāļus sodīt par sabojātajām vasaras brīvdienām. Viņiem tikšot atņemts Straujumas parlamentārā sekretāra amats, ko ieņem Rihards Kols. Koalīcijas līguma pārkāpums arī tikšot vētīts nākamajā kopā sanākšanas reizē.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Leviathan
    0

    Leviathan

    Ir kaut kas, ko Tauta varētu "Vienotībai" atņemt. Hei, tauta - Kā būtu ar vienu "boulinga" partiju?

    19.07.2015 12:34

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas