Saeimā briest ļoti spraigas diskusijas par gāzes tirgus atvēršanu

0 komentāri

Spraigas diskusijas par gāzes tirgus atvēršanu otrdien, 19. janvārī, ir gaidāmas Saeimā. Deputāti apspriedīs priekšlikumus, kas iesniegti pirms Enerģētikas likuma grozījumu izskatīšanas galīgajā lasījumā.

Patlaban gāzes tirgus atvēršanu paredzēts īstenot nākamgad, taču atsevišķi līdzšinējās koalīcijas politiķi rosinājuši radikālākas izmaiņas. Tās paredz ļaut jau šogad Latvijā strādāt arī citiem tirgotājiem, ne tikai Latvijas gāzei. Monopoluzņēmums tādā gadījumā draud ar tiesvedību.

Latvijas gāze iebilst arī pret līdz šim piedāvātajiem gāzes tirgus atvēršanas un uzņēmuma sadalīšanas termiņiem, jo uzskata tos par sasteigtiem. Tikmēr Ekonomikas ministrija turpina strādāt pie ieceres, kas ļaus tādiem lielajiem gāzes patērētājiem kā Latvenergo pirkt gāzi ārpus Latvijas, piemēram, Lietuvā.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas