Rinkēvičs: Spānija Katalonijas dēļ Dombrovskim ceļā uz Briseli nestāsies

0 komentāri

Spānija paudusi oficiālu nostāju, ka tā netur ļaunu prātu uz Latvijas bijušo Ministru prezidentu Valdi Dombrovski par izteikumiem saistībā ar Katalonijas neatkarību un nestāsies Latvijas ekspremjera ceļā uz kādu no eirokomisāra amatiem, norādīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Viņš norādīja, ka no atbildīgajām Spānijas iestādēm tam ir saņēmis oficiālu apliecinājumu.

Pagājušā gada rudenī toreizējais Latvijas Ministru prezidents Valdis Dombrovskis intervijā ziņu aģentūrai “Agència Catalana de Notícies” (ACN) izteicās, ka atbalsta Katalonijas neatkarību  gadījumā, “ja process ir leģitīms”. Pēc tam uz Spānijas Ārlietu ministriju tika izsaukts Latvijas vēstnieks, kuram bija jāsniedz paskaidrojumi. Pirms dažām dienām medijos izskanēja informācija, ka saistībā ar šiem izteikumiem Spānija varētu “bloķēt” V. Dombrovska ceļu uz kādu no augstajiem amatiem Briselē.

Jau ziņots – pastāv gana liela iespējamība, ka V. Dombrovskis Briselē varētu ieņemt kādu no ekonomikas un finanšu bloka amatiem, piemēram, reģionālā komisāra, konkurences komisāra vai transporta komisāra amatu. Lēmumu par to, kurš portfelis nonāks V. Dombrovska rokās, pieņems jaunievēlētais Eiropas Komisijas vadītājs Žans Klods Junkers. Pirms pāris mēnešiem, kad Ž. K. Junkers bija vizītē Latvijā, viņš solīja, ka gadījumā, ja kļūs par Eiropas Komisijas prezidentu, Valdim Dombrovskim garantēts ”nopietns eirokomisāra portfelis”, jomā, kuru viņš pārvalda vislabāk – finanses un ekonomiku.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas