Reģionu pilsētas vīlušās, ka prezidentūras pasākumi notiek tikai Rīgā

0 komentāri

Arī politikas eksperti un Saeimas politiķi vērtē ka Latvija ir spējusi godam noorganizēt pusi no prezidentūras termiņa. Taču reģionu pilsētas vīlušās, ka tā arī nav piepildījies solījums kādu daļu no prezidentūras pasākumiem rīkot ārpus Rīgas.

Prezidentūras trīs mēnešos Latvija ir sarīkojusi jau pustūkstoti sanāksmju, konferenču un forumus Rīgā un Briselē, kurus līdz šim apmeklējuši astoņi tūkstoši cilvēku.

Ārpolitikas eksperti augsti vērtē faktu, ka līdz šim nav bijušas apkaunojošas izgāšanās. Piemēram, politoloģe Žaneta Ozoliņa Latvijas kā maz pieredzējušas valsts līdzšinējo prezidentūras veikumu vērtē kā izcilu.

Par to liecinot, ka, piemēram, nozaru ministrijas nav sūdzējušās, ka to priekšlikumi prezidentūras dienaskārtības veidošanā būtu tikuši ignorēti. Atsevišķi Saeimas deputāti gan uzsver – Latvijai ir jābūt vairāk neitrālai, nevis savas nacionālās problēmas brutāli un bezgaumīgi risināt visas Eiropas līmenī.

Saeimas opozīcijas partija Saskaņa gan sauc Latvijas spēju dominējoši noteikt Eiropas prioritāro jautājumu loku drīzāk kā lavierēšana starp Olanda, Merkeles un Tuska redzējumu. Taču kopumā Latvijas prezidentūras noieto pusi ceļa lielākā opozīcijas partija sauc par veiksmīgu.

Tikmēr vilšanos par prezidentūras totālu nobāzēšanos tikai Gaismas pilī paudusi jau Latvijas pašvaldību savienība. Kritiku neizturot arguments, ka daļas pasākumu pārcelšana uz reģioniem būtu palielinājusi izmaksas, jo pašvaldības bijušas gatavas dot nopietnu līdzfinansējumu.

Ārlietu ministra Edgars Rinkēvičs atbildēja kritiķiem, kuri it kā Latvijā neizjūtot prezidentūras klātbūtni kā vien tikai sastrēgumus. Ministrs uzsvēra – prezidentūra nav karnevāls ielās ar košiem tērpiem.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas