Prezidents: Latvijas partiju sistēmu nevar nosaukt par stipru

0 komentāri

Latvijas partiju sistēmu nevar nosaukt par stipru, tā šodien atzina Valsts prezidents Andris Bērziņš, uzrunājot starptautiskās zinātniskās konferences dalībniekus, kuri apsprieda parlamentārās demokrātijas stiprināšanu Latvijā.

Andris Bērziņš norādīja, ka Latvijā partiju sistēmai nav spēcīgas saknes pilsoniskajā sabiedrībā, tādēļ vairums iedzīvotāju uzskata, ka partijas nepārstāv sabiedrības, bet gan dažādu grupu intereses.

Rezultātā daudzi vēlētāji zaudē interesi par politiku vai pieslienas populistiem. Prezidents skaidroja, ka tieši šo iemeslu dēļ pagājušajā gadā viņš Saeimai iesniedzis vairākas likumdošanas iniciatīvas, kas patlaban parlamentā joprojām ir izskatīšanas stadijā.

Prezidenta iesniegtās iniciatīvas paredz ieviest konstruktīvo neuzticības balsojumu, mainīt ministru iecelšanas kārtību un paaugstināt parlamentāro sekretāru lomu, kā arī vairākas citas izmaiņas.

Prezidents uzskata, ka tas nepieciešams, lai tuvinātu Latvijas parlamentāro iekārtu racionālā parlamentārisma modelim un stiprinātu izpildvaru.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas