Prezidents: Latvijas partiju sistēmu nevar nosaukt par stipru

0 komentāri

Latvijas partiju sistēmu nevar nosaukt par stipru, tā šodien atzina Valsts prezidents Andris Bērziņš, uzrunājot starptautiskās zinātniskās konferences dalībniekus, kuri apsprieda parlamentārās demokrātijas stiprināšanu Latvijā.

Andris Bērziņš norādīja, ka Latvijā partiju sistēmai nav spēcīgas saknes pilsoniskajā sabiedrībā, tādēļ vairums iedzīvotāju uzskata, ka partijas nepārstāv sabiedrības, bet gan dažādu grupu intereses.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Rezultātā daudzi vēlētāji zaudē interesi par politiku vai pieslienas populistiem. Prezidents skaidroja, ka tieši šo iemeslu dēļ pagājušajā gadā viņš Saeimai iesniedzis vairākas likumdošanas iniciatīvas, kas patlaban parlamentā joprojām ir izskatīšanas stadijā.

Prezidenta iesniegtās iniciatīvas paredz ieviest konstruktīvo neuzticības balsojumu, mainīt ministru iecelšanas kārtību un paaugstināt parlamentāro sekretāru lomu, kā arī vairākas citas izmaiņas.

Prezidents uzskata, ka tas nepieciešams, lai tuvinātu Latvijas parlamentāro iekārtu racionālā parlamentārisma modelim un stiprinātu izpildvaru.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas