Prezidenta kandidāta portrets: Raimonds Vējonis

0 komentāri

Valsts prezidenta vēlēšanas jau rīt. Par Saeimas deputātu atbalstu cīnīsies četri pretendenti. Reģionu apvienības izvirzītais Mārtiņš Bondars, partijas Saskaņa kandidāts Sergejs Dolgopolovs, Zaļo un zemnieku savienības prezidenta vēlēšanām pieteiktais Raimonds Vējonis, un Nacionālās apvienības Egilu Levitu.

Pašlaik 48 gadus vecais Raimonds Vējonis dzimis jauktajā ģimenē – māte krieviete, tēvs latvietis. Audzis Madonas pusē, kur jau skolas laikos pievērsies bioloģijai. Vējoņa tā laika bioloģijas skolotāja stāsta, ka viņas bijušajam audzēknim bijiusi gaša galva un organizatora talants.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Viņš bija ar gaišu galvu, dzirdēja, ko stundā māca, izpildīja mājas darbus. Bioloģijas klasē tie jautājumi bija vienmēr vietā – viņš saka: Tā, skolotāj, pie mūsu korpusa, tur tie apstādījumi nav visai labi. Visi kopā iesim, izraksim visu no jauna, iztīrīsim visas saknītes, visas nezālītes, un sastādīsim visu no jauna, un tas bija fantastiski,” stāsta Vējoņa skolotāja.

Pēc biologa diploma iegūšanas, Vējonis neilgi bija skolotājs, bet pēc tam pievērsās vides jomai, vēlāk kļuva par Lielrīgas vides pārvaldes direktoru. Tad arī satuvinājies ar Latvijas Zaļās partijas spices cilvēkiem, kuri viņu aicinājuši veidot politisko karjeru, stāsta Vējoņa agrīnais politiskais aizbildnis Indulis Emsis.

Tūkstošgades sākumā Vējonis kļuva par Vides ministru, un amatā noturējās rekordilgu laiku – veselus deviņus gadus. Emsis to saista ar prezidenta amata kandidāta personīgajām īpašībām.

Pasaules Dabas fonda valdes priekšsēdētājs Uģis Rotbergs par Vējoņa laiku Vides ministrijā ir kritisks. Vējonis bijis patīkams cilvēks, taču nav spējis izvirzīt vides aizsardzības jautājumus politiskās dienaskārtības priekšplānā.

Politisku kompromisu rezultātā, pērn Vējonis negaidīti kļuva par aizsardzības ministru, lai gan iepriekš ar šo jomu nav bijis saistīts. Politologa Jura Rozenvalda vērtējumā, politiķis ar šo pārbaudījumu ticis galā labi, uz ko norādot arī tas, ka ministrs nav baidījies publiski konfliktēt ar Vējoņa pārstāvētajā Zaļo un zemnieku savienībā ietekmīgo Aivaru Lembergu par NATO karavīru klātbūtni Latvijā.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas