Premjere aizmirst nosaukumu iestādei, kurai nupat piešķirti 300 tūkstoši eiro nodokļu maksātāju naudas

21 komentārs

Premjerministrei Laimdotai Straujumai otrdien pēc valdības sēdes gadījies misēklis – viņa nespēja atcerēties nosaukumu iestādei, kurai nupat uzticēta Salaspils kodolreaktora apsaimniekošana un piešķirti 300 tūkst. eiro nodokļu maksātāju naudas, liecina LNT Ziņu vēstītais.

”Salaspils reaktoru pārņem VARAM ministrija un Vides… es tagad baidos, ka es nenosaukšu iestādi, kas pārņem, bet viena iestāde, kas ir VARAM ministrijas pārziņā – ģeoloģijas, vides, ģeoloģijas… jā, nu, to mēs, Aiva iedos jums nosaukumu,” atsaucoties uz preses sekretāri Aivu Rozenbergu, žurnālistiem pēc valdības sēdes norādīja premjere.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties video!

Iestāde, par kuru lēma valdība, ir Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC). Valdība nolēma, ka tas pārņems bīstamā objekta apsaimniekošanu no Latvijas Universitātes. Kodolreaktors centra pārziņā bija līdz 2011.gadam, jo viens no centra pienākumiem ir apsaimniekot radioaktīvos atkritumus.

Šogad uzturēšanai nepieciešamo naudu ņems no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem un LVĢMC budžeta. Kā stāstīja vides aizsardzības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK), trūkstošo naudu centram nāksies meklēt, iespējams, arī izpārdodot savus īpašumus.

”Viņiem, protams, ir ļoti daudz dažādas funkcijas, bet viņi ir pietiekami elastīgi, lai rastu dažādus līdzekļus. Iespējams, pārdodot kādus no saviem esošajiem īpašumiem. Vēl no vecajiem laikiem, no padomju laikiem ir dažādi objekti pa visu Latviju un arī tādi objekti, kas viņiem īstenībā nav vajadzīgi saimniecībā. Tie objekti ir daudz, un varbūt krīzes laikā par tiem nevarēja saņemt labu naudu, bet visa centra darbība, protams, ir jāefektivizē un jāoptimizē,” teica ministrs.

Jautājums, vai ir pareizi radioaktīvos atkritumus apsaimniekot, smeļoties neparedzētu gadījumu budžetā un cerībā naudu atrast, izpārdodot valsts mantu, premjerei šķiet lieks, norāda LNT Ziņas.

”Es nesaprotu, kāpēc tāds jautājums,” teica premjere, taču jau brīdi vēlāk viņa tomēr atzina, ka šāda prakse ir nepieņemama. ”Jā, mani neapmierina. Mani neapmierina, ka mēs desmit gadus neesam neko darījuši.”

Gadumijā Salaspils kodolreaktorā divas reizes notika radioaktīvā ūdens noplūde no pazemes tvertnēm. Lai novērstu iespējamo ekoloģisko katastrofu, decembrī un janvārī valdība kopumā piešķīra 134 tūkst. eiro. Taču ar to bija par maz neatliekamo darbu veikšanai, tāpēc otrdien tam tika nolemts atvēlēt vēl 300 tūkst. eiro.

21 komentārs

TOP komentāri

 • strelnieks
  0

  strelnieks

  Vecuma marasms, sen jau laiks pensijā.

  04.02.2015 13:57

 • ehm
  0

  ehm

  Frāzi "Mr. President, Dear colleagues" uzrunā atcerējās, to pat divreiz uzsverot!
  Un tas jau ir daudz!!!

  04.02.2015 13:51

 • ivo
  0

  ivo

  Tāpēc jau izņēma no studijas........dārgi sanākot...

  04.02.2015 13:49

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas