Premjera kandidātu intrigas: vai Vējonis kā savu pretendentu nosauks Reiru?

1 komentārs

Neoficiāli arvien ticamāks, kļūst scenārijs, kad valsts prezidents Raimonds Vējonis valdības veidošanu varētu uzticēt esošajam Finanšu ministram un Vienotības līderes Solvitas Āboltiņas senam līdzgaitniekam Jānim Reiram. Oficiāli gan politiķis, kurš rīt Latvijā ieradīsies no atvaļinājuma ASV, gan joprojām nav piekritis jaunajam izaicinājumam.

Kā jau tika prognozēts jauno gadu Latvija sagaidīja ne tikai ar demisionējušu valdību, bet arī bez potenciāla premjera amata kandidāta. Lai lietas pakustētos no mirušā punkta, Valsts prezidents Raimonds Vējonis gadu mijā paziņoja, ka pats sāks konsultācijas ar potenciālajiem premjera amata kandidātiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vienlaikus visai nepārprotami lika saprast, ka arī nākamajam premjeram būtu jānāk no partijas Vienotība, kurai ir lielākā labēja partija Saeima un kurai atšķirība no Nacionālas apvienības un zaļajiem zemnieki, šobrīd nav neviena no tā sauktajiem lielajiem amatiem. Eksperti gan uzskata, ka Vējonim gaidāmajos procesos būs visa maz teikšana un visu izšķirts partija Vienotība, kuras formālajai un neformālajai līdere Solvita Āboltiņa ir jāpārvar mieles par nedabūto premjera krēslu un jāatrod savs mantinieks.

Neoficiāli informācija liecina, ka, visticamāk, Vienotības premjera amata kandidāts, kuram varētu piekrist arī Vējonis, būs finanšu ministram Jānis Reirs. Iepriekš neformālas sarunas gan viens no Aboltiņas tuvākajiem līdzgaitniekiem, vairākkārt atteicies.

Šobrīd Reirs atrodas atvaļinājums ASV, taču Latvijā atgriezīsies rīt un kā runā Saeimas aizkulisēs, ir lieta ticamība, ka viedokli būs mainījis. Vienotība par šo jautājumu varētu spriest pirmdienas partijas valdes sēdē. Tikmēr koalīcijas partneri jau sāk aprast ar domu, ka būs jāizskata Reira kandidatūra.

Ja tomēr Reira kārts kaut kādu iemeslu dēļ netiek izspēlēta, kā otrs kandidāts tiek minēts Rihards Kozlovskis, kurš gan no šī goda jau paspējis atteikties. Tāpat atteicies ir bijušais eirokomisārs Andris Piebalgs, kurš no Briseles turpina saņemt vēra ņemamu pabalstu.

Skaties foto:

Skaties video:

1 komentārs

TOP komentāri

  • Kristofers
    0

    Kristofers

    Tas jau ir vēl sliktāks sliktāks kandidāts par Āboltiņu.

    04.01.2016 08:45

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas