Popularitāte gājusi mazumā gan ”Saskaņai”, gan ”Vienotībai”

0 komentāri

Tuvojoties Saeimas vēlēšanām, kas gaidāmas šoruden, ”Saskaņas centra” reitings ir zemākais šā gada laikā, tomēr saglabā līderpozīcijas. Strauji ir sarukusi arī ”Vienotības” popularitāte, noskaidroja LNT Ziņas.

Jūnijā par “Saskaņas centru” bija gatavi balsot 20,8% aptaujāto, bet jūlijā – 17,5% aptaujāto Latvijas iedzīvotāji.

Savukārt premjerministres Laimdotas Straujumas pārstāvētā partija ”Vienotība” jūnijā par mata tiesu popularitātes ziņā apsteidza “Saskaņas centru”, kad atbalstu tai bija izteikuši 20,9% aptaujāto, taču jūlijā ”Vienotības” reitings nokrita līdz 15,6%.

”Vienotības” straujais kāpums vasaras pirmajā mēnesī saistāms ar partijas labo rezultātu maijā notikušajās Eiroparlamenta vēlēšanās, skaidro sociologs Arnis Kaktiņš.

Trešā populārākā partija jūlijā bija ”Zaļo un zemnieku savienība” ar 12,2 % atbalstu, bet ceturtajā vietā ierindojas ”Nacionālā apvienība”, par kuru vēlēšanās ir gatavi balsot 7,6-% aptaujāto.

Atbalstītāju loku nav izdevies vairot Einara Repšes dibinātajai partijai “Latvijas attīstībai”. Vēl zemāks atbalsts ir Ainara Šlesera pārstāvētajai partijai “Vienoti Latvijai”, ”Latvijas Reģionu apvienībai” un bijušā tieslietu ministra Jāņa Bordāna ”Jaunajai konservatīvajai partijai”.

Politologi atzīst – visiem politiskajiem spēkiem vēl pastāv iespēja audzēt reitingu pirmsvēlēšanu kampaņā, kas vēl tikai uzņems apgriezienus.

Katrs piektais Latvijas iedzīvotājs vēl nav izlēmis, par ko balsot rudenī, tādēļ priekšvēlēšanu cīņa gaidāma sīva.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas