Politiķi piesardzīgi par Bērziņa izredzēm būt pārvēlētam

0 komentāri

Topošās koalīcijas partijas norāda, ka tikai pēc valdības apstiprināšanas tiks spriests par nākamā prezidenta kandidatūrām. Partiju pārstāvji izsakās piesardzīgi par A. Bērziņa izredzēm ieņemt prezidenta amatu otu termiņu.

Saeimas deputāts Augusts Brigmanis (ZZS):
“Pagaidām par jauno prezidentu netiek spriests, bet, ja Andris Bērziņš izlems kandidēt, es viņu personīgi atbalstīšu.”

Savukārt Lolita Čigāne (VL) uzskata, ka, ņemot vērā starptautisko situāciju, Latvijai pašlaik ir nepieciešams prezidents, kurš daudz skaidrāk pauž Latvijas nostāju tai svarīgos starptautiskos jautājumos.

Roberts Zīle (NA TB/LNNK) arī norāda, ka pirms valdības apstiprināšanas par jauno prezidenta kandidatūru būtu spriest pāragri, taču neslēpa, ka viens no reālākajām kandidatūrām uz augsto amatu varētu būt jurists Egils Levits.

Ja Andrim Bērziņam savulaik izdevās iegūt Saeimas atbalstu lielā mērā pateicoties Saskaņas centram, tad pašlaik šis politiskais spēks ir skeptisks par A. Bērziņa otreizēju ievēlēšanu.

Saeimas deputāts Boriss Cilevičs norāda, ka Saskaņu neapmieruna A. Bērziņa attieksme pret to, kā viņš izturas pret Saeimas vēlēšanās uzvarējušo partiju. “Uzskatam, ka prezidenta attieksme pret valdības veidošanu nav godīga.”

Arī socioloģiskās aptaujas liecina, ka sabiedrībā A. Bērziņš nebūtu populārs prezidenta kandidāts.

0 komentāri

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas