Politikas pētnieks: Saliedēta sabiedrība Latvijā nav Krievijas interesēs

0 komentāri

Krievijas praktiskā darbība liecina, ka tā turpina Latvijā uzturēt sašķeltību, nevis palīdz sabiedrību saliedēt, – šodien Latvijas Kara muzejā notiekošajā starptautiskajā diskusijā 9. maijs – vēsture, politika, propaganda? Kāpēc vēsture ir arī šodiena? norādīja Austrumeiropas politikas pētījumu centra izpilddirektors Andis Kudors.

Kudors klātesošajiem interesentiem pauda uzskatu, – ja Krievija tiešām rūpētos par tautiešiem Latvijā, kāds no Krievijas premjerministriem vai prezidentiem būtu ieradies vizītē kādā no Baltijas valstīm, taču tas nav noticis.

“Līdz šim vizītēs ieradušies tikai bijušie valsts pārstāvji,” atgādināja pētnieks, piebilstot, ka sabiedrības sašķelšanu veicina arī Krievijas atbalstītas aktivitātes Latvijā, tostarp dažādu informatīvu materiālu izdale Latvijas skolās. Tas, kā norādīja Kudors, īpaši ietekmē sašķeltību Latvijas skolēnu vidū jautājumos par Latvijas okupāciju.

Kā aģentūrai LETA iepriekš skaidroja Austrumeiropas politikas pētījumu centra pārstāve Ieva Dzelme-Romanovska, pasākums iecerēts kā starptautiska un starpdisciplināra ekspertu diskusija ar mērķi skaidrot – kāpēc 9. maija nozīme Krievijā un Baltijas valstīs atšķiras, kādēļ šis datums tiek politizēts, kā šī politizācija ar klajas propagandas informācijas ietekmes rīku palīdzību tiek noformēta, kā arī to, kā tā tiek “nogādāta” dažādām auditorijām. Paredzēts, ka eksperti izvērtēs arī to, kā tā šķeļ Baltijas valstu sabiedrību un kā šis datums ir kļuvis par nozīmīgu faktoru drošības kontekstā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas