Politikas eksperti neviennozīmīgi vērtē Straujumas otro valdību

0 komentāri

Rīt aprit 100 dienas kopš Laimdotas Straujumas otrās valdības apstiprināšanas. Īpaši sasauktajā preses konferencē premjere akcentēja, ka šo trīs mēnešu laikā valdības prioritātes bijušas tautsaimniecības izaugsmes veicināšana, valsts aizsardzība un iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošana.

Pēdējā laikā uzvirmojušas šaubas par šīs valdības stabilitāti. Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) paziņoja, ka Vienotība un Nacionālā apvienība ir pārkāpušas koalīcijas līgumu. Straujuma gan demisionēt negrasās un savu komandu nekritizē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kā būtiskāko trīs mēnešos paveikto Straujuma uzsvēra šā gada budžeta pieņemšanu, paredzot minimālās algas celšanu, iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes mazināšanu un finansējuma palielināšanu aizsardzībai. Viņa akcentēja, ka, neraugoties uz sarežģījumiem, ir izdevies uzsākt atbalsta programmu ģimenēm pirmā mājokļa iegādei.

Papildu līdzekļi piešķirti jaunu eksporta tirgu apgūšanai, nodrošināts bāzes finansējuma pieaugums zinātnei. Valdības vadītāja arī turpmāk lielu vērību sola pievērst izglītībai un pedagogu darba samaksas jaunā modeļa ieviešanai.

Savas valdības darbu Straujuma nekritizēja un akcentēja, ka viņai ir prieks par katra ministra darbu. Pēdējā laikā gan neformāli izskan, ka gada laikā Latvijai būs jauns premjers. Tiek minēti Zaļo un zemnieku savienības pārstāvji – ekonomikas ministre Danas Reizniece-Ozola un aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis. Premjere uzsvēra, ka ir gatava turpināt darbu.

Politikas eksperti neviennozīmīgi vērtē Straujumas otro valdību – daudzi būtiski lēmumi tiekot pieņemti nevis Ministru kabinetā, bet gan koalīcijas padomē.

Tikmēr premjere kā vēl vienu būtisku šīs valdības prioritāti nosauc Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē. Politikas eksperti ir pārliecināti, ka tieši prezidentūras dēļ pirmajā pusgadā lieli satricinājumi viņas valdību neskars. Pēc tam pārmaiņas, ieskaitot premjera maiņu, esot ļoti reālas. Taču maz ticams, ka mainīsies koalīcijas sastāvs.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas