Pirms 25 gadiem tika sasaukts pirmais Latvijas Pilsoņu kongress

1 komentārs

Ar atmiņām un vienlaicīgi nosodījumu par nepelnītu aizmiršanu šodien atzīmēta 25. gadadiena kopš Latvijas Pilsoņu kongresa pirmās sesijas.

Pilsoņu kongress bija pirmā institūcija, kuras ievēlēšanā nepiedalījās Latvijā dislocētais padomju karaspēks, kā arī okupācijas laikā iebraukušie strādnieki. Pilsoņu kongresa mūžs bija īss, taču spožs – liekot pamatus arī 4. maija neatkarības deklarācijai.

Vienlaikus Pilsoņu kongresa 25. gadadienā atzīts, ka tā darbība ir gandrīz aizmirsta. Latvijas neatkarības kustība vairāk tiekot asociēta ar Baltijas ceļu, barikādēm, kā arī neatkarības deklarācijas pieņemšanu.

“Maz kurš zina, ka 4. maija deklarācija par saviem 80% balstās uz Pilsoņu kongresa tiesisko platformu. Tolaik Pilsoņu kongress tika uzskatīts par radikālu, tādu, kas var novest pie bruņotiem konfliktiem, bet jau pēc kāda pusgada 4. maijā šī tiesiskā platforma gūlās par pamatu deklarācijai,” pauda bijušais Latvijas Pilsoņu kongresa delegāts Tālavs Jundzis.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Zigurds
    0

    Zigurds

    Par Pilsoņu Kongresu lasiet . Pilsoņu Kongresa mūžs nebija "īss un spožs". Pilsoņu Kongress joprojām pastāv. Lasiet interviju NRA atlaidis

    05.05.2015 12:57

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas