Pirmajā vizītē Rīgā PTO vadītājs pārrunā Krievijas un Rietumvalstu sankciju kara sekas

0 komentāri

Krievijas un Rietumvalstu sankciju karš ir viens no tematiem, par ko šodien Rīgā runāja Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) ģenerāldirektors Roberto Azevedo. Vizīti viņš uzskata par vēsturisku, jo šī ir pirmā reize, kad Latviju apmeklējis organizācijas vadītājs. 

Pamats PTO ģenerāldirektora Roberto Azevedo vizītei Rīgā ir Latvijas prezidentūra. Šovakar viņš tiekas ar Eiropas Savienības tirdzniecības ministriem, kuri Rīgā ieradušies uz neformālo sanāksmi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Bet vispirms viņš tikās ar Latvijas augstākajām amatpersonām. Pēc sarunas ar premjerministri Laimdotu Straujumu Azevedo sacīja, ka viens no apspriestajiem tematiem bijusi jaunā ģeopolitiskā situācija.

PTO ģenerāldirektors sacīja, ka gan Krievija, gan arī Eiropas Savienība un ASV sūdzējušās, ka savstarpēji noteiktās sankcijas ir pretrunā organizācijas pamatprincipiem. Taču domstarpības pagaidām tiek risinātas sarunu ceļā, izvairoties no tiesvedības. Par ko Azevedo pauda gandarījumu.

PTO vai ikdienas nākas uzklausīt dalībvalstu sūdzības par starptautiskās tirdzniecības nosacījumu iespējamiem pārkāpumiem. Šādu strīdu izšķiršana ir viens no organizācijas pamatuzdevumiem.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras vadītājs Jānis Endziņš uzskata, ka Latvija ir ieguvēja no dalības šajā organizācijā, jo tas ļāvis veicināt tirdzniecību. Tāpat Latvijai bijis svarīgi, lai organizācijā iestājas arī Krievija.

Krievija PTO tika uzņemta 2012. gadā, bet Latvija ir dalībvalsts jau kopš 1999. gada, un organizācijā tika uzņemta kā pirmā no Baltijas valstīm.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas