Peters: Krievija ar pašreizējo politiku palaiž garām iespēju kļūt par spēcīgu valsti

0 komentāri

Pašreizējais Krievijā valdošais režīms domā, ka tagad ar savu spēka demonstrāciju tā kļūst vadoša valsts, taču Krievija pati šauj sev kājā, tā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes vērtēja dzejnieks, bijušais Latvijas vēstnieks Krievijā Jānis Peters.

”Notiek tas, kam nav jānotiek. Krievijā tas pulciņš, kas pašreiz ir ticis pie varas, ignorē starptautiskās tiesības, palaiž garām ļoti lielu iespēju Krievijai kļūt par tiešām spēcīgu, vienu no vadošajām valstīm pasaulē. Tur ir pārprasts viss, apgriezts otrādi,” vērtēja J. Peters.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Dzejnieks atzina, ka viņam ir žēl un arī skumji, jo viņam Krievijas jautājums ir ļoti personisks. Viņam Krievija bija tuvi draugi – izcilākie krievu dzejnieki un rakstnieki, no kuriem daudzi tagad ir miruši.

”Domāju, ko tagad teiktu Andrejs Vozņesenskis, ja viņš pieredzētu to, kas notiek Krievijā. Ko teiktu Bulats Okudžava vai Bella Ahmaduļina – brīnišķīga dzejniece, krievu lakstīgala,” retoriski vaicāja J. Peters.

Viņš atzīst, ka ilggadējo Krievijas prezidentu un premjeru Vladimiru Putinu nenovērtēja. ”Es vienreiz atbildēju Latvijas Radio, kad man jautāja, ko domāju par jauno prezidentu, ka esmu ļoti priecīgs, ka Krievijai ir prezidents, kas pats spēj iekāpt automašīnā. Likās, ka tas ir labi – jauns cilvēks. Bet tā arī Rietumi to uztvēra. Kā pagriezīsies, es neiedomājos. Bet acīmredzot nedrīkstēja ļaut vaļu šovinismam,” atminējās Peters.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas