Pedagogi varētu prasīt ministres Seiles demisiju; jauno atalgojuma modeli sauc par brāķi

2 komentāri

Novembra sākumā plānotajā streikā varētu piedalīties arī augstskolu pasniedzēji, kuri tāpat kā skolotāji nav apmierināti ar jauno atalgojuma modeli. Arodbiedrībā neizslēdz, ka streika laikā pieprasīs izglītības un zinātnes ministres Mārītes Seiles demisiju.

Par streika rīkošanu skolotāju arodbiedrībā varētu lemt rīt, 21. oktobrī. Vienas dienas brīdinājuma streiks, visticamāk, notiks novembra otrajā pusē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pedagogu arodbiedrībā jauno pedagogu algu modeli sauc par brāķi. Pēc skolotāju tiesību aizstāvju aprēķiniem, pēc jaunā atalgojuma modeļa ieviešanas aptuveni 56% skolotāju izjustu ienākumu kritumu.

Zīmīgi, ka pedagogu streikam varētu pievienoties arī augstskolu pasniedzēji. Augstāko mācību iestāžu mācībspēki ir sašutuši, ka nākotnē varētu saņemt mazāk par bērnudārzu audzinātājām.

Izglītības ministrijā streiku negrib pieļaut, tāpēc gatavo jaunus priekšlikumus atalgojuma modelim. Piemēram, premjere Laimdota Straujuma asi iestājās pret streika rīkošanu. Valdības vadītāja ir pārliecināta, ka ar šādu protesta akciju problēmu neatrisinās. Viņa ir pārliecināta, ka strīdniekiem ir jāturpina darbs pie jaunā atalgojuma modeļa izstrādes, lai apmierinātu visas iesaistīto pušu intereses.

Izglītības ministres viedokli šodien neizdevās uzzināt, jo viņa ir komandējumā. Ministrijas valsts sekretāre iespējamo streiku nekomentēja, vien piebilda, ka  nākamajā izlīgšanas komisijas sēdē ministrija arodbiedrībām piedāvās jaunu variantu algu jautājumā. Nekas sīkāk gan netiek precizēts.

Foto:

Vairāk par šo tematu – skaties video!

2 komentāri

TOP komentāri

 • Hūgo Vācietis
  +2

  Hūgo Vācietis

  Kas notiek Latvijā ? Par ekonomikas ministri -kauns ! Par izglītības ministri -kauns ! Biju domājis ka Latvijai lielu kaunu spēj sagādāt tik Nils Ušakovs >gan ar Maidana izstādi ,gan atbalstot dzērājus 9.maijā ,bet sanāk ka ekonomikas ministre un izglītības ministre ir spējušas Ušakovu pārspļaut ! Ekonomikas ministre ir patreiz ieņēmusi ūdeni mutē jo izrādās ka Latvija ar nepiedalīšanos izstādē ir zaudējusi daudz vairāk par tiem Danas atgūtajiem centiem ! Un izglītības ministres izbazūnētā reforma izrādās ir tikai tas slavenais Čiks vien ! Un man tiešām paliek kauns par Latviju ! Cik vēl.....

  20.10.2015 19:59

 • ES
  +1

  ES

  Runājot par skaitļu neatbilstību starp IM un arodbiedrību- vai IM ieredņi ir ievērojuši,ka , piemēram, viens pedagogs spiests strādāt vairākās skolās.Zinu, ka pirms pāris gados statistikas papiros tie skaitījās vairāki pedagogi.Tā iznāca, ka mums uz vienu pedagogu ir maz(7 laikam) skolēni.Ierēdņiem taču vieglāk saskaitit pedagogu skaitu skolās, tas taču nekas, ka varbūt viņam tur ir 4 stundas...

  21.10.2015 08:43

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas