Pēc Kaimiņa zaudēšanas Reģionu apvienība vēl nebūt nav norakstāma, uzskata Ījabs

2 komentāri
Pēc Kaimiņa zaudēšanas Reģionu apvienība vēl nebūt nav norakstāma, uzskata Ījabs
Foto: F64

Latvijai nav jābūt vienai pilsētai ar parku apkārt – tā šodien partijas forumā uzsvēra Latvijas reģionu apvienības līderis Mārtiņš Bondars. Reģionāļi kopš Saeimas vēlēšanām divas reizes palikuši opozīcijā kā arī zaudējuši vienu no saviem redzamākajiem politiķiem Artusu Kaimiņu. Tomēr politologs Ivars Ījabs norāda ka šis politiskais spēks nebūt nav norakstāms.

Latvijas Reģionu apvienībā ietilpst daudzās pašvaldībās ietekmīgi politiķi, kuri pretenzijas uz Saeimu pieteica pirms pēdējām vēlēšanām. Kaut reitingi bija zemi, tā piecu procentu barjeru pārvarēja un šobrīd Saeimā var rēķināties ar sešām deputātu balsīm. Ideoloģiski tā sevi iezīmējusi kā konservatīvu politisko spēku, kas uzsvaru liek uz reģionu attīstību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Sestdien reģionāļi rīkoja forumu, kurā līdzīgi kā citu partiju kongresos, tās vadošie politiķi uzstājās ar uzrunām un centās mobilizēties tuvējām pašvaldību vēlēšanām. Runājot par darbu parlamentā neiztika arī bez sūrošanās par opozīcijas grūto likteni.

Kopš iekļūšanas Saeimā partijai tik tiešām ne vienmēr veicies. Divas reizes tā palikusi ārpus valdības, frakcijas vadītājam Dainim Liepiņam kriminālapsūdzību dēļ nav balsstiesību, bet savulaik partiju Saeimā ievilkušais Artuss Kaimiņš no tās izstājies. Tomēr politologs Ivars Ījabs gan norāda, ka reģionāļi vairs nav viena cilvēka partija, un apvienības politiskā nākotne nebūt nav bezcerīga.

Politologs atzina, ka šobrīd, noslēdzas ļoti samocīts valdības veidošanas process, un paredzams, ka jau drīzumā konflikti starp valdošās koalīcijas partijām atkal kļūs publiski. Tā varētu būt reģionu apvienības iespēja pierādīt spējas valstiskā līmenī.

2 komentāri

TOP komentāri

  • lauku paps
    +1

    lauku paps

    Atbrīvojoties no Kaimiņa LRA atbalsts laukos tikai pieaugs! Kaimiņš ir tieši tāds pats muldoņa kā Repše, Lembergs un Šlesers!!!

    01.02.2016 09:32

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas