Pasaules mediji raksta par prezidentūras atklāšanu Rīgā

0 komentāri

Pasaules prese raksta par Eiropas vadošo politiķu tikšanos Rīgā, kas notika atklājot Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē.

Piemēram, mediji EurActiv un Irish Times ziņo, ka Latvijas prezidentūra nebūs ”antikrieviska”, taču prioritāšu augšgalā atradīsies Ukrainas krīze. Tikmēr The Moscow Times vēsta – Latvija ir paziņojusi, ka Krievijas ekonomiskās nedienas liks lielajai kaimiņvalstij daudz labprātāk piedalīties dažādās sarunās un diskusijās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Latvijas sarežģītā vēsture mūsu valsti padara par labu vietu, no kuras šobrīd vadīt Eiropas Savienības, tikmēr uzsver The Economist. Tāpat tiek pieminēti Latvijas ”ekonomiskas piedzīvojumi” – pievienojoties ES 2004. gadā, mūsu valsts piedzīvojusi īstus ”ballīšu gadus”, gada izaugsmei pārsniedzot 10%, taču tad valstī sākas pamatīgas paģiras. 2008. gadā Latvija iestiga smagā krīzē, no kuras, sekojot Starptautiskā valūtas fonda (SVF) rekomendācijām un ”brutālai taupības programmai” no tās izdevās izķepuroties.

Tāpat The Economist norāda, ka Latvijā viena trešā daļa iedzīvotāju ir krievvalodīgie, kas rada bažas Ukrainas krīzes kontekstā. Līdz šim nopietnas problēmas Latvijā šajā sakarā gan nav radušās, norāda medijs.

Savukārt eirokomisāri prognozējuši labu sadarbību starp Latvijas prezidentūru un Eiropas Komisiju. Pārsvarā uzslavas par labi organizētajiem pasākumiem lasāmas arī sociālajos tīklos, taču pāris sūri vārdi veltīti Latvijā valdošajam aukstumam, vējam un sniegam.

Savukārt piektdienas rīts sāksies ar Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas un Eiropadomes prezidenta Donalda Tuska tikšanos. Tā tiks veltīta prezidentūras tematiem un Eiropas Savienības valstu līderu aktualitātēm šajā gadā.

Vēlāk Gaismas pilī notiks oficiālā atklāšanas ceremonija Eiropas tematiskajam gadam, kas 2015.gadā veltīts attīstības sadarbībai.

Sagaidāms, ka pasākumā Rīgā piedalīsies ap 300 augsta līmeņa pārstāvju, kuri visu dienu spriedīs par nabadzības izskaušanu, attīstību un klimata pārmaiņām.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas