Pašam izkrītot kādā no kārtām, Vējonis un Levits ieteiktu atbalstīt viens otru

0 komentāri

Izkrītot kādā no Valsts prezidenta vēlēšanu kārtām, pašreizējie koalīcijas partiju kandidāti aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) un Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits turpmākajās kārtās ieteiktu atbalstīt viens otru.

Tā viņi atzina svētdien vakarā LNT Ziņu TOP 10 rīkotajās Valsts prezidenta amata kandidātu debatēs.

Vējonis no sākuma atzīmēja, ka turpmākajās kārtās, visticamāk, sacentīsies tieši viņš un Levits. Taču, ja Vējonis izkristu, viņš uzrunātu savu frakciju, lai tā atbalsta Levitu.

Arī Levits, lūgts izvēlēties, norādīja, ka ”aizsardzības ministrs Vējonis ir ļoti solīds cilvēks”, un piebilda: ”Un mēs redzēsim, kurš tad būs Valsts prezidents.”

Latvijas Reģionu apvienības virzītais Saeimas deputāts Mārtiņš Bondars un Saskaņas virzītais Saeimas deputāts Sergejs Dolgopolovs, kuriem tiek prognozēta izkrišana kādā no pirmajām kārtām, no konkrētas atbildes atturējās.

Bondars norādīja, ka parasti neprognozē notikumus, bet mēģina tos veidot, tāpēc viņš darot visu, lai 8. jūlijā varētu nodot zvērestu kā Valsts prezidents.

Savukārt Dolgopolovs vien noteica: ”Būs diena, būs arī nepatikšanas.”

Valsts prezidenta ievēlēšana notiek kārtās. Ja pirmajā vēlēšanu kārtā neviens nav ieguvis nepieciešamo balsu skaitu jeb 51 balsi, tad par visiem izvirzītajiem kandidātiem balso otrreiz – otrajā kārtā. Ja arī tad neviens netiek ievēlēts, vēlēšanas turpina, izslēdzot ikvienā turpmākajā vēlēšanu kārtā to kandidātu, kurš iepriekšējā ieguvis vismazāk balsu. Vēlēšanas turpina, līdz viens no kandidātiem iegūst ievēlēšanai nepieciešamo balsu skaitu.
Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas