Partijas pagājušajā gadā saņēmušas rekordlielus ziedojumus

0 komentāri

Partijas pagājušajā gadā saņēmušas rekordlielus ziedojumus, vairāk nekā piecus miljonus eiro, liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) apkopotā informācija.

Partijām tik dāsni nav ziedots vismaz 12 gadu laikā, kopš KNAB uzrauga partiju finanses.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Partiju finansēšanas kontroles nodaļas vadītāja Inga Jaunskunga skaidro, ka partijas ziedotājus aktivizējušas tāpēc, ka pagājušajā gadā notika divas vēlēšanas – gan Eiropas Parlamenta, gan Saeimas.

No Saeimā ievēlētajām partijām visdāsnāk ziedots Vienotībai. Pērn tās ieņēmumi pārsniedza 1,2 miljonus. Daudz neatpaliek Zaļo un zemnieku savienība, bet trešajā vietā ir Saskaņa ar vairāk nekā 700-it tūkstošiem.

Vēl lielāki bijuši partiju tēriņi. Vienotība pērn iztērējusi vairāk nekā 1,3-īs miljonus, ZZS – ap miljonu, pārsimt tūkstošus mazāk – Saskaņa.

Nauda izmantota galvenokārt vēlēšanu reklāmām. Gadu gaitā priekšvēlēšanu izdevumi tikuši iegrožoti, bet naudas ietekmi politikā izskaust nav iespējams. Tā saka politologs Ivars Ījabs. Viņš uzskata, ka galvenais ir panākt, lai partiju finanses ir caurspīdīgas.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas