Partijas nesteidz nosaukt prezidenta amata kandidātus

0 komentāri

Prezidenta vēlēšanas tuvojas, bet varas partijas turpina klusēt un kandidātu vārdus nesteidz nosaukt. Koalīcijas politiķi vien izteikuši vēlmi vienoties par vienu kandidātu valsts augstākajam amatam, kuram būtu pārliecinošs balsu vairākums Saeimā, un pirmās diskusijas plānotas ceturtdien. Zaļo un zemnieku savienības vērtējumā, nevienam no līdz šim publiski apspriestajiem potenciālajiem kandidātiem nav izredzes tikt ievēlētiem.

Mārtiņš Bondars joprojām ir vienīgais oficiāli nosauktais Valsts prezidenta amata kandidāts. Taču vairāki potenciālie pretendenti tiek apspriesti neformālās sarunās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Piemēram, Eiropas Kopienu tiesas tiesnesis Egils Levits, kurš simpatizē Nacionālajai apvienībai. Tāpat arī ticis vērtēts iespējamais atbalsts esošajam prezidentam Andrim Bērziņam. Gatavību kandidēt ir izteikusi Vienotības pārstāve Sandra Kalniete, bet politikas aizkulisēs plaši tiek runāts par Solvitas Āboltiņas vēlmi kļūt par valsts pirmo amatpersonu.

Taču, kā šorīt LNT raidījumā 900 sekundes atzina Zaļo un zemnieku savienības līderis Augusts Brigmanis, šiem kandidātiem nav izredžu tikt ievēlētiem.

Lai gan prezidenta vēlēšanu tuvums jau ir iedzinis ķīli koalīcijas partiju vidū, valdības vadītāja izmanto vai ikvienu iespēju, lai uzsvērtu, ka varas partijas strādā koleģiāli.

Visas trīs koalīcijas partijas šodien pauda vēlmi vienoties par vienu kandidātu prezidenta amatam.

Prezidenta amati kandidāti oficiāli ir jāizvirza maija otrajā pusē, un saskaņā ar likumu kandidāta vārds var tikt nosaukts vien dažas dienas pirms vēlēšanām.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas