Par Zolitūdes komisijas ziņojuma neparakstīšanu Dālderim izteikts mutvārdu brīdinājums

0 komentāri

Vienotības deputāts Ints Dālderis šodien stājās Saeimas ētikas komisijas priekšā, skaidrojot iemeslus, kāpēc nav parakstījis Zolitūdes Maximas traģēdijas komisijas galaziņojumu.

Dālderis akcentēja, ka savā rīcībā nekādus pārkāpumus nesaskata un ētikas problēmas pārmeta citiem deputātiem. Ētikas komisijas vairākums gan lēma, ka Dālderim ziņojums bija jāparaksta, un tika pieņemts lēmums izteikt viņam mutvārdu brīdinājumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lietu pret Vienotības deputātu Intu Dālderi Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija rosināja pēc Zolitūdes izmeklēšanas komisijas vadītāja Ringolda Baloža iesnieguma.

Viņš uzskata, ka Dālderis, kā komisijas sekretārs, atsakoties parakstīt Maximas sabrukšanas izmeklēšanas galaziņojumu, pārkāpis ētikas normas.

 

Dālderis arī norādīja, ka saistībā ar Zolitūdes komisijas darbu, viņam ētikas pārkāpumi jāpārmet vismazāk.

Tikmēr vairums Ētikas komisijas deputātu, kas šodien iesaistījās diskusijās par Dāldera rīcību, nostājās Ringolda Baloža pusē.

Komisijas sēdei akcentu piešķīra deputāta Artusa Kaimiņa, kas nav šīs komisijas loceklis, iejaukšanās. Viņš bija ieradies, lai sēdi filmētu, un vēlējās iesaistīties diskusijā.

 

Pēc visu viedokļu uzklausīšanas deputāti lēma, ka, neparakstot Zolitūdes Maxima traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas galaziņojumu, Dālderis deputāta ētikas normas pārkāpis. Deputāti lēma viņam piemērot mazāko Saeimas kārtības rullī noteikto sodu – mutvārdu brīdinājumu.

Par šādu sodu balsoja pieci deputāti. Četri tautas kalpi balsojumā atturējās.

Skaties video:

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas