Par valstij neizdevīgu lēmumu pieņemšanu, deputātiem, iespējams, būs jāatbild ar visu personisko mantu

2 komentāri

Vairākas mazpazīstamas biedrības izstrādājušas likumprojektu, kas liek ministriem un deputātiem par netālredzīgi pieņemtiem lēmumiem atbildēt ar visu savu personisko mantu.

Ja ministrs vai deputāts pieņem valstij neizdevīgu lēmumu, viņš par to atbild ar visu savu mantu, – ar šādu iniciatīvu klajā nākušas vairākas sabiedrībā mazpazīstamas biedrības. Tautas likumā ir tikai viens pants:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Saeimas deputāti, ministri, parlamentārie sekretāri, valsts sekretāri un valsts sekretāra vietnieki ir personīgi materiāli atbildīgi par zaudējumiem, kas radušies kā sekas lēmumiem, kurus pieņēmušas, parakstījušas vai vizējušas šīs amatpersonas.”

Ja nevarēs savādāk, biedrība gatava vākt parakstus tautas nobalsošanai.

Priviliģētā kasta, – tā biedrības pārstāvis sauc ministrus un deputātus. Ja likumus varētu pieņemt ar atpakaļejošu spēku, lēmumu, par kuriem maksāt, būtu ne mazums.

Tautas likums šodien tika iesniegts Centrālajā vēlēšanu komisijā.

Iesniegtie dokumenti komisijā tiks pārbaudīti. Vajadzības gadījumā tiks prasīti arī valsts iestāžu atzinumi.Tad 45 dienu laikā komisija sanāks uz sēdi, lai spriestu, vai likumprojekts reģistrējams parakstu vākšanai.

Tad pilsoņu iniciatīva nonāktu Saeimā, kura varētu tai dot likuma spēku vēl pirms referenduma rīkošanas.

Tagad tā dēvētais tautas likums nonācis Centrālajā vēlēšanu komisijā. Taču eksperti saka, ka jau tagad ministriem un deputātiem par saviem lēmumiem var nākties maksāt ar personīgo mantu

Atbildība par nodarītajiem zaudējumiem draud tiem, kas pieņem saimnieciskus lēmumus, piemēram, premjeram vai ministriem. Taču Saeimas deputāti pieņem politiskus lēmumus un nes tikai politisku atbildību. Likt maksāt par netālredzīgu rīcību juridiski nebūtu iespējams. Savulaik gan bijis citādāk.

Tomēr, ja zaudējumi nodarīti ar nodomu vai rupjas neuzmanības dēļ, ar savu naudu jau šobrīd var nākties maksāt arī deputātam. Šāda prakse Latvijā gan nav bijusi.

2 komentāri

TOP komentāri

 • melnā
  +2

  melnā

  Sen jau bija laiks, tad sāks domāt.

  20.02.2015 22:50

 • Tātad,
  0

  Tātad,

  sagaidāms,ka mums būs būs deputāti ar trūcīgā statusu un bagātiem radiem,bērniem,sievām.

  01.03.2015 12:02

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas